Bayern by nás potrestal mnohem více, míní Horváth

Plzeň – I když pár minut před koncem zápasu první ligy v Plzni neproměnil za stavu 1:1 pokutový kop a Viktorii to stálo vítězství, byl Pavel Horváth v utkání proti Slavii nejlepším hráčem Západočechů.

21.10.2013

Kapitán Plzně Pavel Horváth.Foto: ČTK/Eret Petr

Přesnými centry nacházel své spoluhráče v šestnáctce, snažil se o střelbu a pro soupeřovu defenzivu byl největším nebezpečím.

Po utkání Pavel Horváth nijak neskrýval zklamání z nevydařeného utkání, ale nevyhýbal se žádným otázkám, odpovídal věcně a s rozmyslem.

Jak moc bolí ztráta dvou bodů?
Mrzí mě to moc, ale asi jsme si výhru vzhledem k průběhu zápasu a mém zazdění penalty nezasloužili. V první půli jsme lepší určitě nebyli, i když jsme se tlačili dopředu. Slavii jsme nechávali příliš prostoru a ona měla spoustu šancí. Přežili jsme další tutovku Slavie na začátku druhé půle a pak jsme dali gól, který nás nakopl. Vyvinuli jsme ještě větší tlak, měli jsme dvě tři příležitosti a pak vše podtrhla moje penalta. Pro nás je to ztráta.

Máte spočítáno, kolikátá to byla vaše neproměněná penalta v lize?
To nevím.

Můžete říci, jak jste se rozhodoval při penaltě a co se vlastně přihodilo?
Rozhodl jsem se špatně. Viděl jsem gólmana, že je trochu netrpělivý, a říkal jsem si, že kdy jindy to kopnu doprostřed brány, když ne teď. Jenže dva kroky před míčem jsem si to rozmyslel. Já si ale na penaltu věřil, bohužel jsem udělal chybu a i kvůli ní jsme ztratili dva body.

Půjdete kopat penaltu i příště?
Pokud budu mít důvěru trenéra i mužstva, půjdu i na příští penaltu. Když si ale balon někdo bude chtít vzít, klidně mu ho přenechám.

Bylo to tak, že spoluhráčům se kopat penaltu nechtělo?
To ne, já jsem na penaltu napsaný jako první.

Čím si vysvětlujete velké množství chyb, kterých jste se dopustili v prvním poločase?
Jednoznačně jsme nehráli to, co jsme si řekli. Až bezhlavě jsme se pouštěli dopředu, naše hra neměla hlavu ani patu. Snažili jsme se prostrkávat míče k šestnáctce Slavie, ale bez úspěchu, a i když je soupeř třeba jen odkopl, byla z toho na druhé straně nebezpečná situace. A když jsme tohle všechno v první půli přežili, darovali jsme bohužel soupeři gól.

Mrzelo vás o to více, že darovaný gól přišel v době, kdy jste se zvedali a dostávali soupeře pod tlak?
Tak bohužel někdy bývá. Gól opravdu přišel v době, kdy jsme se dostávali do hry, a přibrzdilo nás to. Jsou zápasy, kdy se nedaří vůbec nic. Vzpomněl jsem si na slova Martina Straky po pátečním zápase plzeňských hokejistů, že si budeme muset sednout v šatně, popovídat si a začít dávat do hry více srdíčka.

Mohla mít vliv na výkon mužstva v prvním poločase skutečnost, že fanoušci kotle první půli bojkotovali a chyběla jakákoliv podpora z jejich strany?
Mně tohle moc mrzelo, nečekal jsem to. Myslím si, že se situace dala řešit jinak než tímto bojkotem či protestem. Nakonec jsme na tom byli biti nejvíce my, hráči. Jsem z toho zklamaný.

Trenér Vrba si výkon některých hráčů vysvětloval tím, že neposlouchali nebo byli myšlenkami jinde. Nebylo to tím, že jste Slavii trochu podcenili a přemýšleli už spíše o utkání s Bayernem?
To, co říkal trenér, je pravda. Myslím si, že si to v týdnu ještě určitě rozebereme.

Nemyslíte si, že Bayern by takové chyby potrestal mnohem více než Slavia?
To si myslím. Bayern by nás určitě potrestal mnohem důrazněji.

Trenér Vrba také říkal, chyby pramení i z toho, že někteří hráči hrají s až přílišným sebevědomím. Jak to vidíte vy z pozice kapitána?
Já si nemyslím, že by například chyba Vency Procházky při gólu Slavie vyplynula z přehnaného sebevědomí, i když je pravda, že tu situaci vyřešil špatně a my jsme za to pykali. Na druhou stranu, i když jsou naši obránci pod tlakem, jsou schopni konstruktivně rozehrát míč a z toho pak těží mužstvo. Nechceme hrát fotbal, kdy to budeme mydlit pokaždé, když nás soupeř dostane pod tlak, padesát metrů od branky nebo do autu. Je na každém z nás, aby posoudil riziko situace a vyřešil ji ku prospěchu týmu.

Co říkáte tomu, že hrubé chyby vás v posledních zápasech stojí důležité body?
Je to tak, minule udělal chybu Matúš Kozáčik, teď Prochy a zakončil jsem to já. Doufám ale, že bude platit: Tři chyby a dost. Já věřím, že si to zhodnotíme a poučíme se z toho. Zdaleka však není konec soutěže. Ano, můžeme nabrat nějakou ztrátu, ale hlavně se musíme soustředit na sebe a zlepšit naši hru.

Může mít na hru mužstva vliv i to, co se nyní děje kolem trenéra Vrby, že se v médiích o něm mluví jako o možném příštím kouči reprezentace?
Všichni víme, že tohle se bude řešit nejdříve až v zimní přestávce, a tato situace podle mne v současné době na mužstvo žádný vliv nemá.

21.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.