Bakoš zařídil výhru, Plzeň ztrácí na Slavii už jen bod

Praha, Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v dohrávce 16. kola 1:0 v Praze nad Bohemians Praha 1905 gólem Marka Bakoše a dotáhli se na vedoucí Slavii Praha na rozdíl jediného bodu.

15.3.2017

Marek Bakoš z plzeňské Viktorie (vlevo) v souboji s hráčem Bohemians Michalem ŠmídemFoto: ČTK/Vít Šimánek

Trenér Viktorie Plzeň Roman Pivarník udělal v sestavě tři vynucené změny. Zraněné obránce Hejdu a Limberského nahradily zimní posily Hájek a Janža a oba tak absolvovali křest v české lize v plzeňském dresu. Zranění si vynutilo i třetí změnu, místo záložníka Hromady nastoupil Hořava.

Klíčový okamžik zápasu přišel už v deváté minutě. Hořava vrátil hlavou z hranice šestnáctky míč před branku, kde ho Bakoš rovněž hlavou umístil k tyči a rozhodl o zisku tří důležitých bodů.

Aktivně hrající domácí dostali Západočechy pod tlak a šest minut před přestávkou mohli vyrovnat. Hubník za sebe pustil centr, na který si naběhl Markovič a ocitl se sám před Kozáčikem,. Naštěstí pro hosty trefil jen boční síť.

Druhou velkou šanci domácích spálil ve druhém poločase Hubínek, který v gólové pozici netrefil dobře míč a mířil vedle.

Bohemians předváděli nátlakový fotbal a vytvořili si spoustu závarů před brankou Viktorie. Defenziva Plzně v čele s výborně hrajícím kapitánem Hubníkem už ale těsné vítězství uhájila. Druhý gól mohl v samém závěru po brejku vstřelit Kopic, jenže gólman Fryšták ho vychytal.

Řekli po utkání

Roman Pivarník (trenér Plzně): "Zápas byl hodně bojovný, hráči Bohemky nám nenechali klid na balonu, dobře dostupovali. Jsem rád, že jsme dokázali naši šanci využít a škoda, že jsme nedali druhý gól. Dokázali jsme Bohemku držet relativně na distanc od naší brány. Šťastné vítězství to nebylo. Někdy máme hodně příležitostí a proměníme jednu doma. A někdy ani tu. Jindy se vám to vrátí a dokážete tu jednu šanci využít. Kopic šel sám na branku, kde to řešil špatně. To jsou věci, které nás trošičku trápí. Řešení hráčů není v těch situacích správné a zatím zápasy musíme skoro uválčit. Doufám, že se postupně herně chytíme. Stále chceme hrát o titul, důležité je, abychom my i Slavia byli pod tlakem, protože se pod ním dělají chyby. Musíme být hodně na dostřel, aby ani jedno mužstvo nemělo klid."

Marek Bakoš (autor rozhodujícího gólu): „Sami vidíme, že to nejde tak, jak bychom si představovali. Výsledky mohly být výraznější, ale mám problém na soupeřových hřištích, když nás zatlačí. V tom bych se ale nevrtal, dnes jsme hráli poctivě, od začátku jsme šli za vítězstvím a povedlo se nám dát rychle gól. Bohemka se z toho oklepala, zatlačila nás a hlavně ve druhém poločase hráli výborně. Mě osobně hodně překvapili. Pro všechny to byl těžký zápas. Měli jsme pasáže, za které jsme se nemuseli stydět a díky kterým jsme si vítězství zasloužili.

Miroslav Koubek (trenér Bohemians): "Byl to blbý zápas, nemáme body. Ve všem jsme Plzeň přehráli - v držení míče, zakončení, rohách. Šance máme, nikdo nemůže říct, že neútočíme. Zasloužili jsme si minimálně bod, ale na to se nehraje. Já hráče hodnotím kladně, chtěli jsme z bonusového vloženého zápasu vytěžit víc a odskočit z toho nepříjemného pásma a 12. místa. Je zklamání, že se to nepodařilo. Dneska chybělo i štěstí, byly tam závary, všechny míče se odrážely k soupeři. Chroustá to psychiku a mám z toho obavy. Všude šance máme, i na Spartě. Vidím světlo na konci tunelu, protože si ty šance dokážeme vytvořit. Je otázka to prolomit. V mužstvu je potenciál a síla. Musíme být trpěliví a nezbláznit se. Pak se to vrátí."

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 8. Bakoš. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Pochylý. ŽK: Buchta - Matějů, Janža, Krmenčík, Hájek. Diváci: 4912.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Buchta, Krch, Švec (36. Šmíd), Havel - Hubínek (76. Kabajev), Jirásek - Mašek, Markovič, Kuchta (84. Nitrianský). Trenér: Koubek.

Viktoria: Kozáčik - Matějů, Hájek, Hubník, Janža - Kopic, Hořava, Hrošovský, Zeman (89. Kovařík) - Krmenčík (68. Chrien), Bakoš (87. Poznar). Trenér: Pivarník.

15.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Praktici zavřeli.

Praktici dnes zavřeli

Hráči Viktorie na letišti. Ilustrační foto.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.