Útočník Marek Bakoš vzal na sebe režii závěru nedělního utkání 17. kola Gambrinus ligy v Teplicích a dvěma góly otočil výsledek ve prospěch svého mužstva. Nejdříve vyrovnal z přímého kopu na 3:3 a tři minuty poté vstřelil vítězný gól.

Utkání v Teplicích se pro Plzeň nevyvíjelo dobře, třikrát jste prohrávali. Zejména po třetím gólu Mahmutoviče by si asi na výhru Viktorie vsadil málokdo. Věřil jste, že výsledek ještě stačíte otočit?
Pořád mi něco říkalo, že to tady zvládneme. Dopředu mě hnalo to, že jsme dokázali rychle odpovědět na každé teplické vedení. Nevzdali jsme se a byli za to odměněni.

Už jste někdy ve své kariéře zažil takový zápas plný zvratů, navíc s vítězným koncem?
Nevzpomínám si, že bych někdy zápas s podobným průběhem hrál. Je to ale příjemná zkušenost.

Díky vašim dvěma gólům jste si odvezli z Teplic tři body. Těší vás, že jste teď v tabulce střelců s deseti góly společně s Breznaníkem na druhém místě?
Příště se to zase povede někomu jinému, nedělal bych z toho nějakou vědu.

V utkání jste třikrát prohrávali, přesto jste dokázali zvítězit. Může být pro mužstvo takový zápas vzpruhou v lize?
Byl to divoký zápas, Teplice hrály výborně a pro nás se to vůbec nevyvíjelo dobře. Ale teď máme tři body a v lize by nás to mělo psychicky posílit.

Vstřelili jste čtyři góly, na druhé straně jste v Teplicích třikrát inkasovali…
To je pravda, ale cenné je, že dokážeme vyhrávat i přesto, že inkasujeme hodně branek. Ale když budeme vyhrávat 6:4, zlobit se nebudu (smích).

Už ve čtvrtek vás čeká odvetný zápas Evropské ligy v Gelsenkirchenu proti Schalke, které v bundeslize rozstřílelo Wolfsburg 4:0. Zůstáváte před zápasem optimistou?
Na Schalke to bude jiný zápas než teď v Teplicích. Kdybychom tam třikrát prohrávali, asi by nám to už nedovolili otočit. Ale snad budeme týmu Schalke kvalitním protivníkem a uděláme výsledek, který nás posune v soutěži dál. A když to bude po bláznivém průběhu jako v Teplicích, tak to beru taky.