Slovenský forvard tak opouští Viktorii Plzeň po pěti a půl letech. „Marek byl v minulých sezonách jedním ze základních stavebních kamenů sestavy Viktorie, výrazně se podílel na všech nezapomenutelných úspěších novodobé plzeňské historie. V posledním období však i vlivem zdravotních problémů nedostával tolik příležitostí, v ideálním fotbalovém věku logicky toužil po větším zápasovém vytížení. Jsme rádi, že jsme se dohodli na jeho přestupu do Liberce a pevně věříme, že v dresu Severočechů naváže na své výjimečně úspěšné angažmá ve Štruncových sadech," komentoval Bakošův přestup generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

„Na místě je samozřejmě velké poděkování, Marek se v Plzni po celou dobu svého angažmá prezentoval jako výborný fotbalista, poctivý člověk a skvělý člen kabiny. Viktoria je mu za jeho služby a důležité branky vděčná, s Markem se budeme chtít rozloučit také oficiální cestou před našimi fanoušky," dodal Šádek.

Marek Bakoš přestoupil do Plzně v roce 2009 a v dresu Viktorie odehrál 124 ligových zápasů a vstřelil v nich 44 branek. Další důležité góly si připsal také v evropských pohárech, například v první kvalifikaci o Ligu mistrů, vstřelil premiérovou branku Viktorie v základní skupině Ligy mistrů proti běloruskému Borisovu nebo byl autorem postupové trefy v odvetném duelu kvalifikaci Evropské ligy proti belgickému Lokerenu.