V prodloužení byli nakonec šťastnější hosté, když brankou ze 105. minuty snížili na 2:1, což jim stačilo na postup do čtvrtfinále soutěže. „Mrzí to, protože až do konce jsme drželi zajímavý výsledek. Převládá smutek, že jsme nepostoupili a že divákům nepřivezeme dalšího zajímavého soupeře,“ říkal po zápase Bakoš.

Jak byste zhodnotil zápas?
Hodně lidí si nedovedlo představit takový průběh zápasu. My jsme tomu ale věřili, soustředili jsme se na svůj výkon. I proto diváci viděli pěkný fotbal a měli zajímavý zážitek. Škoda, že už nedostali další zážitek z postupu. Jsme zklamaní, protože jsme chtěli do dalšího kola Evropské ligy. Ačkoliv jsme si z Portugalska přivezli nepříznivý výsledek, tak jsme byli odhodlaní, snažili jsme a skoro to vyšlo.

Očividně vám pomohl gól v 6. minutě, protože se zdálo, že to Sporting vykolejilo?
Ano, gól z první nebezepečné akce nás povzbudil. Všichni mysleli pozitivně a další průběh zápasu ukázal, že mužstvo bylo připravené a soustředěné.

Co jste si říkal, když Dost v poslední minutě normální hrací doby nasimuloval penaltu a pak ji neproměnil?
Byl to další krok k tomu, abychom soupeře předčili a vstřelili mu gól. Nakonec se to ale nepodařilo. Pokud bychom zvýšili na 3:0, řekli bychom si, že to byl rozhodující moment. Soupeř bohužel v prodloužení rozhodl ze standardky.

Potřetí jste vypadli v osmifinále Evropské ligy. Je pro vás postup do čtvrtfinále zakletý?
Zakletý…(přemýšlí) Možná že ještě nedozrál čas na postup dál. Myslím si, že jsme v osmfinále odehráli zajímavé zápasy proti Lyonu, ve Fenerbahce jsme byli kousek od postupu a teď také. Ale když máte vypadnout z poháru, tak po výkonu jako dneska proti Sportingu.

Na jaře jste nastoupil poprvé od začátku. Jak se vám hrálo?
První dotyky s míčem byly úspěšné, na začátku jsem vstřelil gól. Na hřišti jsem pak cítil z mužstva, že se zklidnilo. Hrálo se mi celkem dobře, ale mrzí mě konec v poháru.

Aleš Hruška
Riskl jsem pravou stranu a vyšlo to, popsal Hruška