Mužem, který má na této úctyhodné sérii velkou zásluhu, je útočník Marek Bakoš. Předloni svými góly pomohl mužstvu ze západu Čech do Ligy mistrů a vloni do základní skupiny Evropské ligy.

Teď má Marek Bakoš i jeho spoluhráči před sebou další velkou výzvu, historický postup do osmifinále Evropské ligy.

Do utkání chybí už jen pár hodin. Myslíte na to, že velký úspěch je na dosah?
Jsme všichni tak trochu na špičkách a chceme to mít už za sebou. Máme výbornou výchozí pozici, ale dáváme si velký pozor, abychom nic nepodcenili. Připravujeme se na odvetu tak, jako by první zápas skončil remízou, a doma ji chceme zvládnout.

Neapol i přes porážku 0:3 ukázala v prvním zápase velkou sílu. Na co si musíte dát v odvetě největší pozor?
Zejména na začátku druhého poločasu si vytvořila několik gólových šancí. To pro nás musí být varování, nesmíme otvírat obranu jako jsme to udělali prvních dvacet minut po přestávce. V odvetě musíme být ještě více pozorní.

Jak velkou ztrátou pro Neapol bude absence Marka Hamšíka, vašeho kolegy ze slovenské reprezentace, který zůstal doma
v Neapoli s chřipkou?
Velkou. Když přišel po přestávce na hřiště, předvedl, že je extratřída. Hra Neapole byla v tu chvíli minimálně o polovinu lepší.

První utkání v Neapoli sledovalo sotva dvacet tisíc diváků. Nebyl jste zklamaný?
Dost mě slabá návštěva v Neapoli zklamala. Těšil jsem se na atmosféru na stadionu San Paolo, ale byl jsem zklamaný. Myslel jsem si, že domácí fanoušci pojmou zápas trochu jinak. O to více se těším na atmosféru v Plzni. To, co se na stadionu děje v této sezoně, je něco fantastického. Každý zápas v Doosan Areně je pro mě velkým svátkem.

Spekuluje se, že do utkání nenastoupí všechny hvězdy Neapole. Může to být pro vás výhoda?
Já tyhle spekulace, s kým Neapol do Plzně přijede, nesleduji. Podle mne každý, kdo hraje za Neapol, musí být velmi dobrý fotbalista. Pro mě je důležité, že my půjdeme do utkání v plné síle a budeme bojovat o postup.

Všichni neustále opakují, že ani výhra 3:0 v prvním zápase ještě nic neznamená, že jste teprve v poločase souboje s Neapolí. Co všechno musíte udělat pro to, aby vám vyšel i druhý poločas?
Je to fotbal, hrají ho dvě mužstva a určitě i Neapol do toho bude mít co mluvit. My se musíme svědomitě na zápas připravit a nic nepodcenit. Je nutné mít k zápasu ten správný přístup a já se neobávám, že bychom ho neměli.