Kupodivu nejlépe si vedla Doubravka, od které se čekalo nejméně. Plzeňský tým totiž hostoval v Příbrami na půdě tamní rezervy a lídra divize. Navíc Doubravka nastoupila bez dvou záložníků základní sestavy: zraněného Šimra a Vaigla, který byl uvolněn na hostování do Chrástu. Mužstvo však podalo statečný výkon a favorita zaskočilo. Na vedoucí gól domácích odpověděl vyrovnáním na 1:1 D. Novák a potom měl dvě šance na vítězný gól Duchek.

„Byli jsme lepším celkem. Sedmdesát minut jsme hráli výborně,“ chválil svěřence plzeňský trenér Karel Krejčí.

Jenže v předposlední minutě chytil doubravecký brankář Kunc míč a srazil se s domácím Štoch〜lem. Kunc byl poté vyloučen, kopala se penalta a Mojdl zajistil Příbrami výhru 2:1.

„Posledních patnáct minut se proti nám zahrávalo hodně standardních situací a vrcholem bylo nařízení penalty za střet našeho brankáře, který držel míč, s dobíhajícím útočníkem. O výsledku rozhodli sudí,“ rozčiloval se po utkání Krejčí. „S výkonem mužstva jsem ale spokojen. Ukázalo se, že i bez Šimra i Vaigla lze hrát a kluci odehráli nádherný zápas,“ doplnil trenér.

Daleko víc se čekalo od Domažlic, které měly za sebou výhru 4:2 s Meteorem, ale ve Voticích inkasovaly během pětatřiceti minut tři góly, po obrátce další dva a výsledkem byl ostudný debakl 0:5. „Nedokázali jsme si poradit s agresivní hrou domácích. V poli byla hra sice vyrovnaná, ale rozhoduje se před brankami. Domácí také víc chtěli a dařilo se jim. Navíc jim výborně zachytal brankář,“ viděl příčiny porážky domažlický kouč Zdeněk Michálek.

Jeho votický kolega, rovněž exligista Ivan Pihávek, přiznal, že se na Chody pečlivě připravovali. „Pomohlo mi DVD a informace o hře soupeře. Potvrdilo se, že Domažlice jsou nepříjemným soupeřem, ale mají slabinu při bránění standardních situací.“

Tachov hostil poslední Malše Roudné a čekalo se, že po deseti utkáních bez vítězství konečně zaboduje naplno. Jenže zase nic. Konečný výsledek 0:1 svědčí o tom, že tachovští borci jsou v hlubokém útlumu. Utkání nezvládli, nedostávali se do šancí, a když inkasovali gól, nenašli v sobě ani síly k závěrečné zteči. „Jsem zklamán, situace je už hodně vážná,“ povzdechl si tachovský trenér Zdeněk Bečka.

Tachov klesl na předposlední příčku, a pokud nezačne okamžitě bodovat, bude hodně zle. „Mužstvo zklamalo jako celek. Ze čtyř jarních utkání jsme získali jediný bod a nevstřelili ani gól. Když se už dostaneme do šance, tak to řešíme složitě. Na mužstvo vše doléhá, ale stále  je před námi ještě jedenáct zápasů a šance stále existuje,“ doufá Zdeněk Bečka.

Jeho pozice u týmu prý ohrožena není. Tvrdí to alespoň tachovský sekretář Rostislav Vachálek. „Po utkání jsme situaci rozebírali. V mužstvu chybí hráč, který by dokázal ostatní na hřišti vyburcovat. Zklamání je sice velké, ale s trenérem se nic dít nebude,“ prohlásil. V sobotu hraje Tachov na půdě Hořovicka, což je souboj posledního s předposledním.