Mužstvo pod vedením trenéra Pavla Aubrechta přivítá v Husových sadech v derby první Tachov.

Rokycanům se v podzimní části divize vůbec nedaří podle představ.

Tým, který sází převážně na vlastní odchovance, se aktuálně krčí až na třináctém místě tabulky.

Poslední tři duely dopadly pro Rokycanské jako z hororu. Bývalá farma plzeňské Viktorie nezískala v těchto zápasech ani bod, a navíc v nich hned dvanáctkrát inkasovala.

„Tachov má velice zkušené ambiciózní mužstvo s výborným trenérem. Do soutěže vstoupil s tím, že chce jednoznačně postoupit do třetí ligy," popisuje soupeře rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

„V našem rozpoložení, v jakém jsme, je to pro nás strašně složitý soupeř. Nicméně jsme ve stavu, kdy musíme bojovat o každý bod, a doufám, že se o ně porveme," burcuje svůj tým Pavel Aubrecht.

Rokycany se ale budou muset opět obejít bez pilíře zadních řad. „Nemůžeme počítat s Kubou Vaníčkem, který si stále odpykává čtyřzápasový trest za červenou kartu. Určité zdravotní potíže má Lukáš Aubrecht a Adam Heller," vypočítává ztráty kouč Rokycan.

Tachovští se hned od začátku soutěže přetahují o první místo s rezervou Táborska.

Aktuálně je na tom lépe Tachov, který si drží na svého největšího rivala těsný jednobodový náskok.

Naposledy svěřenci trenéra Zdeňka Michálka porazili těsným rozdílem 3:2 nováčka z Mariánských Lázní.

Tachovští měli průběh tohoto utkání jasně pod kontrolou, ale spálené tutovky lídra divize způsobily, že se bojovalo až do samotného konce.

„Rokycanům se v poslední době příliš nedařilo a určitě budou chtít získat nějaký bod. Myslím si, že to bude zajímavé utkání," předpovídá kouč Tachova Zdeněk Michálek. Tachovského kouče ale před utkáním trápí špatný zdravotní stav několika hráčů.

„Určitě nebude moci hrát Stružka. Otazník visí nad startem Hudce a Dvořáka. Jedná se o útočné typy hráčů. Doufám, že se alespoň někdo z nich dá včas do kupy a bude moci nastoupit," zůstává optimistický lodivod Tachova.

Ve zbývajících duelech se představí Klatovy na hřišti druhého Táborska.

Doubravka jede do Mariánských Lázní a poslední tým tabulky Sušice se střetne rovněž v západočeském derby s Karlovy Vary.

Dominik Rejthar