Hanáci jako jediný tým zatím v soutěži neprohráli, jen dvakrát remizovali. Venku navíc ještě nedostali gól. Plzeň ztrácí na vedoucí tým čtyři body, ale má odložený zápas s Příbramí k dobru. Pokud porazí Olomouc a zvládne i v dohrávaný duel proti Příbrami, dostane se do čela celostátní dorostenecké ligy.

“Fanoušci mohou vidět dva nejlepší dorostenecké celky u nás. Kdo má rád fotbal, neměl by si zápas nechat ujít,“ láká fanoušky do ochozů trenér Viktorie Karel Krejčí.

„Zápas je pro nás velkou motivací. Rádi bychom totiž úspěšnou sérii Olomouce přerušili. Bude to ale velmi těžké, výsledky Sigmy vzbuzují respekt. Je to kompaktní tým s velmi dobrým fotbalovým projevem,“ dodává Krejčí. Trenérovi komplikuje situaci skutečnost, že tým se v týdnu připravuje bez dvou hráčů základní sestavy, Mudry a Vitouše. „Oba si plní povinnosti v dorostenecké reprezentaci, hrají dva přípravné mezistátní zápasy. K dispozici budou den před utkáním ve čtvrtek,“ říká trenér Krejčí.

Utkání staršího dorostu Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc začíná v pátek na hřišti v Luční ulici ve 13.45 hodin. Mladší dorostenci obou klubů zahájí zápas v 16.00 hodin.