„Viktoria je klub se špičkovým zázemím, který je připravený dosahovat nejvyšších cílů,“ řekl Marián Zimen slovenským médiím.

„A i my, stejně jako klub, máme ty nejvyšší ambice,“ doplnil v rozhovoru po slovenský deník Šport.

Dál pak popisoval, v čem jsou si s Adrianem Guľou blízcí.

„Jsme nároční na sebe i na hráče. Je to styl naší práce. Nejhezčí je v tom, že můžeme být spolu každý den na hřišti i mimo něj a vzájemně se zlepšovat, nejvýstižnější slovo, které vystihuje náš vztah, je důvěra,“ vyznal se věrný asistent.

S Guľou mají podle něho především shodný názor na vnímání fotbalu. „I když je Ado odskočený od nás všech. Můžu si kdykoliv říct svůj názor, poslechne si ho, zhodnotí, vyargumentuje a klíčová rozhodnutí udělá sám. V tom je jedinečný,“ vyzdvihuje Zimen úlohu hlavního kouče.

Hokej Plzeň-Mladá Boleslav
Škoda brala po nájezdech bod navíc

On sám se mohl po Guľově odchodu z Trenčína stát jeho nástupcem, ale šanci nevyužil a šel za koučem do Žiliny. „To bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě. Pracuju s vynikajícím trenérem a být jeho asistentem pro mě znamená víc než mít hodnost hlavního kouče,“ vyprávěl Zimen, že osobní ambice jdou stranou.

A kdy se tahle dvojice potkala vůbec poprvé?

„Záleží na tom, co je to poprvé. Premiérově jsem ho viděl jako soupeře před vzájemným zápasem na rozcvičce, když se vrátil z české ligy do Púchova,“ vzpomínal Marián Zimen, sám dlouholetý hráč Dubnice, v rozhovoru pro slovenský deník Šport.

„Už tehdy byl osobnost a vzbuzoval respekt. Osud asi chtěl, abychom se setkali později v nemocnici v Bratislavě, studovali jsme spolu trenérskou licenci Euro A. Byli jsme v kontaktu, a když dostal šanci stát se hlavním trenérem Trenčína, spojily se naše cesty úplně,“ doplnil Zimen.

A zdá se, že chemie funguje, teď se pokusí prosadit i v české lize. Společně s nimi přichází do plzeňské Viktorie i videoanalytik a skaut Ladislav Kubalík a kondiční specialista Martin Kojnok.

Ilustrační foto.
Šampion Stošek, rekordman Rajchart, nebo kdo? Odpoví Žďár

Ze stávajícího realizačního týmu zůstává Marek Bakoš, trenérem gólmanů se stal po ukončení aktivní kariéry další Slovák Matúš Kozáčik.

„Oba to jsou velké osobnosti slovenského fotbalu, které se výrazným způsobem podepsaly i pod úspěchy Viktorie Plzeň. Velmi se těším na spolupráci s takovými lidmi, budeme se navzájem doplňovat a věřím, že spolu budeme velmi silní,“ přál si Marián Zimen, který jako hráč musel v 28 letech předčasně ukončit kariéru kvůli problémům s kolenem.

Nejvýraznější stopu zanechal v Dubnici, s níž si zahrál i Pohár Intertoto, například proti Newcastlu United. „To byl nezapomenutelný zážitek hrát proti takovým borcům, jako byl Alan Shearer,“ zavzpomínal Zimen.

Teď by se rád prosadil na evropské scéně i s plzeňskou Viktorií.