„Marka bohužel přibrzdila častá zranění. Potřebuje co nejvíce hrát a nastupovat pravidelně, což by mu mělo zajistit právě hostování v Mariboru, kam si ho vybral trenér Simon Rožman. Oba se znají ze společného působení v Domžale,“ uvedl k odchodu 27letého fotbalisty Adolf Šádek, generální ředitel a majitel Viktorie Plzeň.

Chorvatský ofenzivní univerzál přišel do plzeňské Viktorie v zimě 2020 z pražské Slavie. Ale vinou častých zranění nastoupil jen do jedenácti ligových zápasů, v nichž nasbíral pouze 149 minut.

A tak zamířil před rokem na hostování do Českých Budějovic, kde odehrál 18 zápasů, v nichž vstřelil dva góly. V létě se vrátil do přípravy plzeňské Viktorie a na jihu Čech ho nahradil jiný viktorián Ondřej Mihálik, který už za Dynamo nastoupil v přípravě proti Táborsku.

Alvir teď odchází hostovat do slovinského NK Maribor.

„Jsem velmi šťastný, že můžu působit v největším slovinském klubu. Dobře si uvědomuju, že očekávání jsou tady velká. Ale jsem tady proto, abych pomohl týmu a potvrdil naděje do mě vkládané,“ uvedl Marko Alvir na webu slovinského klubu, kde už pózoval s novým dresem.

S fotbalem začínal v Dinamu Záhřeb, ale pak byl dva roky v mládežnické akademii Atlétika Madrid, aby si v roce 2017 vysloužil přestup do pražské Slavie, ale tam se v těžké konkurenci neprosadil, českou ligu hrál i za Příbram, v lednu 2020 přestoupil do plzeňské Viktorie.

„V České republice jsem strávil čtyři a půl roku. Jsem rozhodně fyzicky dobře připravený a lépe jsem na tom i po taktické stránce. Měl jsem problémy se zraněními, ale teď už jsem v pořádku a udělám maximum, abych co nejdříve zapadl do týmu,“ dodal Marko Alvir, který už na úterním tréninku navázal na spolupráci s koučem Simonem Rožmanem, kterého zná z předchozího působení v Domžale.

„Vážím si ho jako trenéra i jako člověka. V mojí kariéře mně hodně pomohl. Po úspěšném společném období v Domžale jsme zůstali v kontaktu a tak nepochybuji, že vše bude dobře fungovat i v Mariboru,“ uzavřel 27letý Chorvat svůj první rozhovor pro web NK Maribor.

V dresu Domžale dal Alvir za dvě sezony v 58 zápasech patnáct branek.