Stejně jako jeho spoluhráči má v nohou sobotní zápas ve Zlíně a středeční odvetu semifinále Mol Cupu doma proti Mladé Boleslavi. Anglický týden završí fotbalový obránce FC Viktoria Plzeň Aleš Matějů nedělním utkáním 25. kola Synot ligy v Doosan Areně proti Zbrojovce Brno.

„Druhý den po zápase je únava je znát. Věřím ale, že do neděle se dáme všichni do kupy a proti Brnu nastoupíme stoprocentně připraveni," prohlásil včera Aleš Matějů.

V neděli narazí Viktoria na soupeře, který se drží se sedmatřiceti body na šesté příčce tabulky Synot ligy a na jaře dokázal v osmi odehraných kolech pětkrát zvítězit.

„Myslím, že málokdo čekal, že Brno bude v tabulce tak vysoko. My ale dáme do zápasu všechno a budeme chtít získat tři body," říká odhodlaně Aleš Matějů.

Šest kol před koncem ligy se Brno nemusí obávat o ligovou příslušnost a do Plzně přijede v herní pohodě, která mužstvo na jaře provází.

„Jsou bez starostí, nemají u nás co ztratit a mohou tu jen získat. Brno hraje útočný fotbal a nemyslím si, že by z toho v zápase s námi mělo slevit. Bude to nepříjemný soupeř. Já ale věřím, že Brnu vnutíme svoji hru a zápas dotáhneme do vítězného konce," přeje si devatenáctiletý zadák Viktorie Plzeň.

Do konce sezony zbývá už jen šest kol a v boji o mistrovský titul přituhuje. Vkrádá se nervozita do mysli nadějného mladíka, který poprvé v kariéře podstupuje boj o nejvyšší metu?

„Přiznám se, že nějaká nervozita tady je, ale je spíše zdravá. Každým rokem v mé kariéře přibývají nějaké výzvy a já věřím, že naše snažení dovedeme do zdárného konce a na konci sezony budeme slavit titul," říká.

Odchovanec příbramského fotbalu patří k velkým překvapením aktuální sezony. V devatenácti letech se ve Viktorii v těžké konkurenci mnohem zkušenějších spoluhráčů zabydlel na pravém kraji obrany. Stabilní a spolehlivé výkony v plzeňském dresu neunikly ani pozornosti reprezentačního trenéra Vítězslava Lavičky, který jej povolal do českého národního týmu hráčů do 21 let.

Aleš Matějů nebyl ze svého předchozího působiště v Příbrami zvyklý na tak početnou diváckou podporu, o to více si atmosféru v Doosan Areně při domácích zápasech Viktorie užívá. Podle informací z klubu zbývaly včera na zápas s Brnem, který začíná v 16.45 hodin, už jen poslední desítky lístků. Mladý obránce si tak v neděli zahraje opět před zaplněnou Doosan Arenou.

„Atmosféra v Plzni je fantastická. I na pohárový zápas s Mladou Boleslaví přišlo tolik lidí, jako jinde na ligu (4612 diváků, pozn. red.). Věřím, že naše fanoušky potěšíme v neděli dobrým výkonem a třemi body," dodává Aleš Matějů.