To skóroval, když nakonec v samostatných nájezdech poražená Plzeň hrála ve třech. Jenže v nastavení se útočník zranil. Pád do střely odneslo energické levé křídlo nadvakrát zlomeným prstem na ruce. Plzni potom chyběl Adamský ve dvanácti zápasech, od neděle je zpátky.

Návrat uspíšila páteční prohra Lasselsbergeru v Kladně. „Trenér Kučera mě chtěl na ledě. Nešlo odmítnout. Navíc jsem se sám nemohl dočkat až budu zase hrát,“ hlásil Adamský, že role diváka mu neseděla. Také proto vlétl do nedělního duelu s vervou ještě větší než obvykle. V útoku kryl záda Vlasákovi s Divíškem a nakonec si vychutnal výhru nad Ústím 5:2.

Pouze litoval, že neskóroval. „Chtěl jsem návrat okořenit gólem. Dal jsem ho v Ústí a i teď jsem měl snad tři tutovky,“ bilancoval Adamský.

Asi největší šanci spálil v úvodu druhé třetiny. „To jsem zblízka cpal puk mezi nohy gólmana, ale ten to stihl chytit,“ popisoval hráč.

Jeho poraněný prst není ovšem zdaleka v pořádku. „Je to tak na osmdesát procent. Musím ještě víc rehabilitovat,“ podotkl Adamský. Zápas přesto odehrál bez speciálního chrániče, který třeba nosil na zlomeném malíčku Jaromír Jágr. „Hrál jsem bez náprstku, protože s ním jsem byl nepoužitelný,“ přiznával plzeňský forvard.

Při hře na prst ale nemyslel. „To v zápalu boje ani nejde. Pro nás to bylo důležité vítězství. Ústí, i když je nováček, se nedá podcenit a my jsme vyhráli,“ uzavřel Adamský.