Fotbalovou Plzeň čeká dnes večer skutečně napínavý a sváteční vstup do jara. Ve vyřazovací části Evropské ligy narazí svěřenci trenéra Pavla Vrby na velmi silné Schalke. Jejich šance na postup přes bundesligový celek nejsou nulové.

Bude pokračovat plzeňská pohárová pohádka i po zimní přestávce?

„Ano, Schalke v posledním ligovém duelu prohrálo, ale nás tohle nesmí vůbec zmást nebo ukolébat. Musíme vycházet z utkání, která se Schalke podařila, a ne z jednoho utkání, ve kterém se může stát, že to nevyjde,“ upozorňuje plzeňský trenér Pavel Vrba.

Přes zimu bylo v jeho týmu živo. Možná až příliš živo. Do Wolfsburgu odešel jeden z klíčových záložníků Petr Jiráček, pro doping byl dvouletým trestem „zpohlavkován“ výtečně hrající stoper a opora týmu David Bystroň.

Zda to na hře úřadujícího českého mistra zanechá nějaké stopy, prověří dnes od devatenácti hodin právě německý obr, současný čtvrtý tým bundesligy a jeden z kandidátů na mistrovský titul.

„Věřím, že kluci, co nastoupí na jejich postech, je dokážou svojí kvalitou a výkonem nahradit. Nemám pocit, že bychom oslabili, naopak bych řekl, že jsme ještě kádr zkvalitnili,“ odhodlaně prohlašuje plzeňský bek David Limberský.

Schalke na západě Čech rozhodně nic nepodcení. O tom svědčí slova jejich nejlepšího kanonýra Klaase Jana Huntelaara. „Plzeň je těžký soupeř, který hrál Ligu mistrů a proti silným týmům Barceloně a AC Milán si vedl velmi dobře. Rozhodně je nepodceníme. Českým mistrem není pro nic za nic,“ říká nizozemský zabiják. Huntelaar společně s legendárním útočníkem Raúlem tvoří famózní střelecké duo, jedno z nejnebezpečnějších v bundeslize.

Tomu ale budou čelit Plzeňští o to statečněji. Důvodem je fakt, že se poprvé představí na zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech.

„Bude super, že se představíme doma na svém stadionu. Už nemusíme nikam cestovat. Všichni si to budeme chtít užít a pro odvetu udělat dobrý výsledek. Doufám, že přijdou všichni fanoušci, že nás budou povzbuzovat tak jako během celého podzimu,“ vzkazuje všem plzeňským příznivcům záložník Viktorie Plzeň Milan Petržela.