V pondělí večer se Pražané představí v Plzni v souboji s domácí Viktorií.

Západočeši jdou do utkání v roli favorita, hrají koneckonců doma. Podcenit soupeře, to by se jim ale mohlo náramně vymstít.

„To se nám nesmí stát. A myslím si, že to ani nehrozí. Nejsme totiž v situaci, že bychom na něco takového mohli vůbec pomýšlet,“ naráží trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý na skutečnost, že jeho tým už čtyřikrát po sobě nezvítězil.

Plzeňský kouč dobře ví, proč varovně zdvihá ukazovák. „Žižkov je v tabulce předposlední, má šest bodů, z toho pět z nich získal venku,“ upozorňuje trenér Západočechů, který v minulosti rovněž působil na lavičce Žižkova.

„Pražané vyhráli v Mladé Boleslavi, remizovali na Bohemce a v Českých Budějovicích. A v remízových zápasech mohli stejně tak i zvítězit,“ připomíná.
Plzeň si ovšem další ztrátu na domácí půdě nemůže dovolit. A trenér Levý si to uvědomuje. „Žižkov hraje venku velmi dobře, je to nebezpečný soupeř. Nás ale nezajímá nic jiného než zisk tří bodů. Musíme udělat všechno pro to, abychom je vybojovali,“ žene svůj tým do boje kouč Plzně.

Za největší zbraně soupeře považuje kompaktní obranu, rychlý přechod do útoku a nebezpečné standardní situace.

V pondělním zápase, který začíná na Městském stadionu ve Štruncových sadech až v 19.30 hodin, bude Levý postrádat kvůli zranění zkušenou stoperskou dvojici Müller – Zakopal. „Myslím, že Rada s Halamou je v Teplicích velmi dobře zastoupili,“ věří kouč mladíkům i v dnešním duelu.
V sestavě by podle jeho slov nemělo dojít oproti minulému utkání ke změnám.

„Hráči, kteří nastoupili na severu Čech, i přes porážku obstáli. A zaslouží si dostat důvěru a šanci i v utkání proti Žižkovu,“ dodává Stanislav Levý.
Žižkov nezískal tři body od prvního kola a propadl se až na patnácté místo.

„Při pohledu na tabulku, naše postavení a bodový zisk je jasné, že v Plzni už nějaké další body musíme získat,“ burcuje tým kouč Stanislav Griga.
Vyhlídky jeho mužstva ale komplikuje skutečnost, že Pražané v Plzni nenasadí do hry pilíře své ofenzivy, Švancaru a Kušníra. Ti pykají za čtyři žluté karty.

Předpokládané sestavy:
Plzeň: Daněk - Šmejkal, Rada, Halama, Smola - Fillo, Jarolím, Trapp, Šíma - Krbeček, Psohlavec.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Besta, Kropík, Šťastný - Stracený, Novotný, Procházka, Moughfire - Bukač, Kalod.