V posledním kole sice fotbalisté Tachova prohráli 1:4 na Admiře, stejně jako v podzimní premiéře v Prachaticích, ale v sobotu mohou porážku odčinit s dalším pražským soupeřem. Přijede Motorlet. Ten v posledním kole porazil doma 3:1 Benešov a naznačil, že bude hodně nebezpečným soupeřem.

„Doma jsme v divizi ještě nevyhráli, a tak půjdeme samozřejmě za výhrou. Tu divákům zatím dlužíme. Stát se však může cokoliv a za určitých okolností by možná pro nás byl dobrý i bod,“ uvažuje reálně sekretář Tachova Rostislav Vachálek.

Hráčský kádr nováčka však nebude určitě kompletní. „Dlouhodobě jsou pro zranění mimo hru brankář Valenta, dále Šácha a J. Viterna. Ti ještě hrát nemůžou. S přípravou už začal Hudec, ale pravděpodobně bude připraven jenom na lavičce,“ líčí momentální zdravotní stav kádru tachovský sekretář.

Fotbalisté Domažlic hostí v domácím prostředí Admiru. Chodové zatím ještě neprohráli, naposledy přivezli cenný bod z Třeboně za remízu 1:1 a v tabulce jsou na výborném třetím místě.

Těžkou úlohu budou mít v tomto kole Vejprnice a Klatovy. Oba celky cestují na půdu vysokých favoritů a případný bodový zisk by byl velice nečekaným překvapením.

Poslední vejprnická Slavia, která zatím překvapivě nezískala v letošním ročníku ani bod a naposledy doma podlehla 0:1 Meteoru, hraje ve Voticích. Domácí mají celek nabitý zkušenými hráči a budou navíc chtít odčinit poslední nečekanou porážku 1:3 ve Strakonicích.

Mladý celek Klatov se po domácí porážce 0:3 s vedoucími Prachaticemi propadl na předposlední příčku a sobotní dopolední duel na půdě druhé rezervy Příbrami je pro svěřence trenéra Jiřího Tomana další vekou zkouškou.

Program 7. kola divize: Příbram B (2.) – Klatovy (15.) SO 10.15 – Vitner, Prachatice (1.) – Hořovicko (7.) SO 10.15, Tachov (10.) – Motorlet (6.) SO 16.30 – Čmucha, Domažlice (3.) – Admira (9.) SO 16.30 – Pešek, Votice (4.) – Vejprnice (16.) SO 16.30 – Lerch, Meteor (12.) – Vltavín (13.) NE 10.15, Milevsko (8.) – Třeboň (5.) NE 16.30, Benešov (11.) – Strakonice (14.) NE 16.30.