Právě na sedmatřicetiletého sudího mají ještě poměrně čerstvé vzpomínky oba účastníci zápasu. V devátém kole nejvyšší české fotbalové soutěže řídil zápas mezi Spartou a Libercem, který Pražané vyhráli 4:1 a Severočeši jej od 55. minuty dohrávali oslabení o Damjana Vukliševiče.

Slávisty pískal Ardeleanu v probíhající sezóně už dvakrát. Poprvé to bylo už ve druhém kole proti Karviné. Slavie tehdy načala svého soupeře díky nařízené penaltě, z níž skóroval Milan Škoda, Pražané pak přidali ještě další tři góly. 4:0 vyhráli i na začátku září nad Plzní. Ve vypjatém zápase Ardeleanu nařídil proti Západočechům dva pokutové kopy a navíc jim v prvním poločase vyloučil kapitána Romana Hubníka.

Asistenty mu budou v derby Ivo Nádvorník a Jiří Moláček, čtvrtým rozhodčím pak Karel Hrubeš.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky SK Slavia Praha  a MFK Karviná 28. července v Praze. Zleva Miroslav Stoch a Vladimír Coufal s dětmi.
Slávista Stoch: Jsme v pohodě. Věřím, že formu potvrdíme i v derby se Spartou