Když v květnu roku 2018 vyhrál Real Madrid potřinácté Ligy mistrů, neměl ani v plánu mít ženský tým. Jenže situace se za pár měsíců razantně změnila. Mladý madridský tým CD Tacón, který měl ženský tým, se nakonec ukázal jako katalyzátor Realu.

Brankář Tomáš Koubek
Na dva roky se po něm slehla zem. Nebyl jsem zavřený ve sklepě, říká Koubek

V roce 2019 se Tacón začal navazovat s Realem velmi úzkou spolupráci, do sezóny 2020/2021 už začal oficiálně hrát pod logem Realu Madrid. Stejně jako v ostatních velkoklubech se začal i ženský tým Realu Madrid rychle dělit - půlka týmu na nové ambice kvalitou stačila, druhá se musela velmi rychle pakovat.

Značka Realu táhne i mezi ženami

V loňské sezoně Ligy mistryň to bylo pro Real Madrid Femenino spíše rozkoukávání, v té nové ale už madridský velkoklub vypadá jako velmi odlišný tým od toho loňského. Ve skupině A jsou svěřenkyně trenéra Alberto Torila na postupovém druhém místě s tříbodovým náskokem na francouzské PSG, jehož barvy obléká i české brankářka Barbora Votíková. Ve španělské lize je z toho prozatimní druhé místo za bezkonkurenční Barcelonou.

Real má schopnost opřít se o své jméno velkoklubu. Letní posila Caroline Weirová mluvila o lásce k Zinedinu Zidanovi, když byla mladší a také o tom, že její první oblečený dres v dětství byl právě ten Realu.

V minulém roce se přestupová politika Realu blížila té z přelomu století mužského týmu - nákup hotových hvězd, které spolu ale v závěru nemusí tvořit úplně ideální chemii. Typickým příkladem byla útočnice Esther González, jež před příchodem do Realu zaznamenala třicet branek, po přestupu dala v loňské sezoně pouhé dva góly.

Fotbalové superhvězdy Cristino Ronaldo a Lionel Messi
Kdo získá světový titul? Superpočítač předpověděl finále snů s Messim a Ronaldem

S postupem času se ale od chodu ženského mužstva začíná odklánět prezident Florentino Pérez a přenechává větší pravomoce ženskému úseku, což se projevuje i na výrazně zlepšených výsledcích, po kterých vedení madridského velkoklubu volá.

I když se tedy Las Blancas ještě neprodraly do vyřazovacích bojů Ligy mistryň jedno je jasné - rychlý růst spojený s odhodláním prezidenta Florentina Péreze mít tým žen podobně konkurenceschopný jako ten mužský naznačuje, že je jen otázkou času, kdy ženský tým Realu zvedne nad hlavu trofej pro vítěze Ligy mistryň.