Sparťané prožili zápas plný emocí. Nejprve přišel šok, když už v páté minutě inkasoval červenou kartu Sadílek, brzy nato Tepličtí vstřelili vedoucí gól a do přestávky si připravili dalších několik šancí na zvýšení.

Všechny ale Sparta přežila, po přestávce i bez vyloučeného hráče dostala Severočechy pod tlak a nakonec vyhrála 2:1.

Spokojené domácí fanoušky ale vzápětí opět dostala do varu situace, ke které došlo během odchodu z ochozů a která byla zdokumentována i fotograficky. Na snímku je vidět policista, který míří směrem k lidem něčím, co nápadně připomíná střelnou zbraň.

Kapitán Lutonu Tom Lockyer zkolaboval během utkání v Bournemouthu.
Chvíle hrůzy. Kapitán Lutonu Lockyer utrpěl během zápasu zástavu srdce

To pochopitelně okamžitě vyvolalo vlnu nevole a vzápětí i reakci z řad strážců pořádku.

„Policista drží v ruce takzvaný vrhač míčků, nikoli střelnou zbraň. Na ochozu totiž v tu chvíli eskaloval konflikt a policisté byli připraveni situaci řešit. Jejich přítomnost na místě stačila k tomu, aby hrozící konflikt skončil. Vrhač míčků tedy nemuseli použít,“ zní v prohlášení.

Konflikt s toaletou?

Nutno dodat, že ono sdělení veřejnost příliš neuklidnilo. „Tak konflikt eskaloval, nebo hrozil? Tato dvě slova jsou navzájem v rozporu,“ poukázal na neobratnost policejního vyjádření jeden z uživatelů sociální sítě X. „Já viděl, jaké škody dokáže tenhle vrhač míčků způsobit na lidském těle,“ poukázal další z nich na to, že možná nejde o až tak neškodný prostředek.

Radost Tomáše Součka z vítězného gólu
Božský Messi, naštvaná manželka, koncert Kabátů. Co všechno prásknul Souček

Další se detailněji zabýval na obrázku znázorněnou situací. „A ti kolegové na fotce tento konflikt řešili otočením vzad?“ upozornil na to, že další z policistů jsou otočeni opačným směrem, než míří vrhač a pokračoval: „Cca desetiletý chlapec na ochozu byl tím eskalujícím, nebo byl naopak v ohrožení?“

Našli se ale i tací, kteří brali celou situaci s humorem. „Eskaloval konflikt. Toitoika chtěla sežrat dítě,“ všiml si jeden z vtipálků, že zmíněný chlapec stojí hned vedle mobilní toalety.