Ve čtyřiatřiceti letech měl za sebou Karim Benzema sezonu snů. Svými góly táhl francouzský střelec Real Madrid, do toho byl připravený být hrozbou číslo jedna na mistrovství světa v Kataru a dopomoct francouzské reprezentaci k obhajobě titulu mistrů světa.

Místo toho ale přišlo jedno velké zklamání. Benzema se zranil na úvodním tréninku, i přes přání s týmem zůstat a zdravotně se dát do pořádku na vyřazovací zápasy přišel od trenéra Didiera Deschampse jasný rozkaz - sbal si kufry, letíš domů.

Fanoušci mluví o špatném vztahu s Deschampsem

Benzemu v Kataru nahradil na pozici hlavního hrotového útočníka Olivier Giroud, který v šesti zápasech nastřílel čtyři branky a stal se historicky nejlepším střelcem francouzské reprezentace.

Francie nakonec padla ve finále s Argentinou 3:4 po pokutových kopech, Benzema den po finále na den svých pětatřicátých narozenin oznámil konec v reprezentaci. S odstupem pár dnů se k celé situaci vyjádřil i dlouholetý Benzemův agent Karim Djaziri.

„Karimův zdravotní stav jsem konzultoval se třemi specialisty, kteří mi potvrdili, že by mohl být můj klient zdravotně v pořádku už od osmifinále. Sice by v něm mohl nastoupit spíše až ve druhém poločase, každopádně podle jejich zpráv už mohl hrát v semifinále klidně celý zápas. Proč ho tedy Deschamps požádal, aby opustil dějiště šampionátu tak brzo?“ napsal rozhořčený Djaziri na svém twitterovém účtu.

Z fanouškovského fóra francouzských fanoušků se jako nejreálnější varianta Benzemova vyhození uvádí špatný vztah s Deschampsem. „Nestarám se o pozvánky pro zraněné hráče,“ řekl francouzský trenér před finále, kdy se ve Francii psalo, že už musí být Benzema zdravotně fit.

Francouzský kanonýr celkově zářil o dost méně v reprezentačním dresu - chyběl v nominaci na mistrovství Evropy 2016 i mistrovství světa 2018. Řada odborníků i expertů si tento fakt vykládala tím, že Benzema mohl rozvracet kabinu národního mužstva.