Polský stoper Pawel Dawidowicz se ocitl v souboji s tureckým útočníkem Semihem Kilicsoyem. Ten skutečně zasekl svoji levačku před nohy soupeře, které lehce zasáhl, ale přehnaná reakce polského reprezentanta všechny pobavila a rychle se začala šířit po sítích.

Dawidowicz se po střetu s nohou soupeře zapřel, odrazil se a mrštil sebou směrem vpřed, přičemž neopomněl nechat za sebou natažené nohy.

Málokoho překvapí, že fanoušci na internetu okamžitě začali jeho představení přirovnávat k polské královské sportovní disciplíně – skokům na lyžích. „Docela by mě zajímalo, jak to hodnotí Adam Malysz. Za mě povedený, chyběl tomu už jen telemark,“ rýpl si jeden z českých uživatelů na síti X.

„Já myslím, že diskvalifikace za oblečení. V určitém místě má dres víc jak 5 cm od těla. Takže let pěkný, ale zbytečný,“ přisadil si se skokanskou terminologií další.

Dawidowiczova nafilmovaného pádu si ale nevšimli jen lidé v Česku. Na síti X sdílely video i fotbalové stránky, které odebírají statisíce lidí. „Týpek tam viděl plavecký bazén. Nehaňte to za to,“ napsal s nadsázkou jeden z komentujících. „Pořád je to ale faul,“ přidal se trefně další.

Rozpačité výsledky Turecka

Polský obránce nebyl ze strany rozhodčího za svoje přihrávání potrestaný, už v poločase ale musel střídat a jak prozradil po zápase trenér Michal Probierz, má drobné zdravotní problémy. S těmi se potýká navíc i útočník Karol Swiderski a největší týmová hvězda Robert Lewandowski, což může Polákům před startem Eura přidělávat vrásky na čele.

Náš soused v rámci přípravy porazil Ukrajinu 3:1 a Turecko, tedy českého soupeře ve skupině 2:1. Ve skupině se Poláci utkají o postup s Nizozemskem, Rakouskem a Francií, takže je nečeká nijak snadná práce.

Naopak Turecko potvrdilo rozpačité výkony a výsledky z poslední doby. Kvalifikaci na Euro zakončilo loni v listopadu remízou 1:1 s Walesem a v přátelských zápasech v březnu prohrálo s Maďarskem 0:1 a s Rakouskem dokonce drtivě 1:6! Těsně před startem evropského šampionátu vyzvali Turci Itálii, s níž remizovali 0:0, a právě zmiňované Polsko.

Turecko vstoupí do skupinových bojů v úterý 18. června od 18 hodin soubojem s Gruzií. O čtyři dny později vyzvou Turci Portugalsko a na závěr skupiny F se ve středu 26. června utkají s Českem. Jistý postup mají první dva týmy v tabulce, ale z tabulky třetích mužstev následně postoupí ještě čtyři další mužstva ze šesti.