Osmifinále nejstarší fotbalové soutěže si zahrají slavné anglické týmy. Chybět nebude Liverpool nebo Manchester City. Třeba taková Chelsea ale ještě musí o účast mezi nejlepšími šestnácti celky bojovat v opakovaném zápase proti Aston Ville. Ten první totiž skončil remízou.

To se netýká fotbalistů Maidstone. Tým, který se v hierarchii anglického ligového systému nachází až v šestém patře, si totiž vyšlápl na hráče Ipswiche, kteří hrají Championship, tedy druhou nejvyšší soutěž.

Útočník Ivan Toney z Brentfordu
Kulišárna, nebo podvod? Anglie řeší skandální gól. Experti se přou, klub zuří

Ipswich není úplně neznámý ani českým fotbalovým fanouškům. Píše se o něm čím dál tím častěji, protože zde podává stabilně kvalitní výkony gólman Václav Hladký. Jenže ten, stejně jako většina běžné základní jedenáctky, dostal tentokrát volno. Vyhrajeme i s náhradníky, řekli si v Ipswichi možná.

Jenže chyba…

Čtyři a půl tisícovek fanoušků cestovalo na stadion Ipswiche, aby zde hnali za případnou senzací své oblíbence. V tu chvíli možná ani nedoufali, že by se mohli vracet v euforii. Parta kamerunského trenéra George Elokobiho ale zařídila prvotřídní senzaci.

Zdroj: Youtube

Hrdinou zápasu byl brazilský gólman Lucas Covolan, dvaatřicetiletý bývalý mládežnický reprezentant. Podle statistik utkání vyslali domácí hráči celkem osmatřicet střeleckých pokusů, z toho třináct jich mířilo na Covolana. Za svá záda pustil jedinou, to když Sarmiento v 56. minutě srovnával na 1:1.

Dvě střely, dva góly

Hosté se zmohli za celých devadesát minut jen na dvě střely. A obě skončily za zády Hladkého náhradníka. Jednu z nich vyslal sociální pracovník. Ano, čtete dobře. Lamar Reynolds, který před přestávkou zařídil první gól Maidstone, si nevydělává jen jako fotbalista. To by na této úrovni ani dost dobře nešlo. Na částečný úvazek působí právě jako sociální pracovník.

Gianluigi Buffon
Rok odchodů velkých osobností. Tyhle hvězdy opustily fotbalové trávníky

Podruhé bezbřehou radost odšpuntoval Sam Corne. Ten mimochodem může za to, že si vůbec Maidstone proti Ipswichi mohl zahrát. Ve třetím kole proměnil penaltu proti Stevenage a dal jediný gól utkání.

Už postup přes tým třetí ligy byl velkou slávou. Po vítězství nad Ipswichem mohli slavit znovu.

Tedy ne všichni… Třeba Reynolds musel hned v neděli ráno do práce.