Ačkoliv prohrával, poradil si West Ham nakonec s Lutonem 3:1 a poslal svého soupeře do druhé ligy. Velkým dílem k tomu přispěla i česká dvojice. Tomáš Souček zařídil vítězný gól, Vladimír Coufal zase byl na začátku akce, která vedla ke třetí brance.

Čeští reprezentanti nebyli aktivní ale jen na hřišti, ale i na sociálních sítích. Zatímco Souček děkoval za podporu fanoušků, Coufal napsal vzkaz, který doslova vyděsil fanoušky West Hamu. Píše v něm totiž, že odehrál poslední domácí zápas za West Ham a klubu poděkoval za vše.

„Poslední domácí zápas. Vždy si rád zahraji tyto zápasy a vážím si vaší podpory po celou sezónu. Vést své děti na hřiště na londýnském stadionu během „naší hymny“ je opravdu nepopsatelný pocit. Díky moc za všechno Hammers,“ napsal.

O Coufalově odchodu z londýnského klubu se spekuluje už delší dobu. Hlasy začaly ještě sílit poté, co West Ham uplatnil na Coufala opci a český obránce spolu se svým agentem vyjádřili nespokojenost s jejími podmínkami.

Snad to není loučení

Ani výkony obránci občas příliš na popularitě nepřidaly. Po některých zápasech byl fanoušky výrazně kritizován.

Vše je ale, zdá se, zapomenuto. Sobotní Coufalovo představení fanoušky nadchlo a následná slova je naopak vyděsila. Místo aby hnali osmadvacetiletého hráče z klubu, přemlouvají ho, aby zůstal.

„Dneska úžasné. Doufám, že to není loučení. Nemůžeš odejít, dokud nedáš gól,“ připomněl Kris Coufalovi, že i po 154 odehraných zápasech čeká na svůj první gól v dresu West Hamu, zatímco třeba ve Slavii jich během 88 utkání vstřelil sedm.

„Díky za všechno tvé úsilí v této sezoně. Byly dobré i špatné zápasy, ale vždy za náš dres dáš všechno. Mluvím za sebe, když říkám, že si toho vážím,“ realisticky zhodnotil Paul.

Objevila se ale i osobní vzpomínka s odkazem na Prahu. Právě zde totiž slavil West Ham největší úspěch, když v Edenu ve finále Konferenční ligy přehrál Fiorentinu. „Doufám, že to není sbohem, Cufe. Tvé asistence jsou často přehlíženy. Díky za Prahu, vrchol mého života s West Hamem,“ poslal Coufalovi emotivní vzkaz David a přidal společnou fotografii z vršovického trávníku.

Každý má své podporovatele i odpůrce, podle slov fanoušků West Hamu se ale zdá, že pokud Coufalova slova o posledním utkání za West Ham budou naplněna, Coufal bude příznivcům Kladivářů chybět.