Podle agentury Reuters to dnes oznámil agent bývalého hráče Chelsea nebo Newcastlu. „Atsuovo bezvládné tělo bylo nalezeno pod troskami. Našel se i jeho telefon. Pořád se vynášejí další věci,“ řekl novinářům Murat Uzunmehmet.

Bezprostředně po zemětřesení se objevily zprávy, že se Atsua povedlo z trosek vyprostit. Později se však tyto informace ukázaly jako nepravdivé.

Jednatřicetiletý záložník Hataysporu měl z Turecka pár hodin před ničivým zemětřesením odletět, ale poté, co dal v zápase turecké ligy proti Kasimpase vítězný gól, si to podle trenéra rozmyslel a zůstal.

„Neexistují žádná slova, která by popsala náš smutek," napsal na Twitteru turecký  Hatayspor.

Atsu přišel do Hataysporu loni v září. V minulosti nastupoval za Porto, s nímž vyhrál v roce 2013 portugalskou ligu. Pak zamířil do Chelsea, za kterou si však nezahrál. Hostoval v Arnhemu, Evertonu, Málaze a Newcastlu, kam v roce 2017 přestoupil. V klubu působil do roku 2021.

close Christian Atsu (vlevo) v reprezentačním dresu Ghany info Zdroj: ČTK zoom_in Christian Atsu (vlevo) v reprezentačním dresu Ghany

Výjimečný člověk

„Jsme hluboce zarmouceni, když se dozvídáme, že Christian Atsu tragicky přišel o život při ničivých zemětřesení v Turecku. Na talentovaného hráče a výjimečného člověka budou naši hráči, zaměstnanci a příznivci vždy rádi vzpomínat," uvedli zástupci Newcastlu.

Kondolovaly i další kluby Premier League. „Všichni v Chelsea jsou zdrceni poté, co jsme se dozvěděli o tragické smrti našeho bývalého hráče Christiana Atsua. Naše myšlenky míří k jeho rodině a přátelům," vzkázal londýnský klub.

„Všichni v Manchesteru City jsou v myšlenkách s rodinou a přáteli Christiana Atsua a se všemi zasaženými ničivými zemětřeseními v Turecku a Sýrii," napsali na sociální sítě Citizens.

Za Ghanu Atsu odehrál 65 zápasů. Black Stars pomohlo dostat se do finále Afrického poháru národů v roce 2015 v Rovníkové Guineji, kde Ghana prohrála s Pobřežím slonoviny na penalty. Atsu byl vyhlášen hráčem turnaje. O rok dříve se představil i na mistrovství světa.