O to víc pak mohli viktoriáni litovat zbytečné ztráty v Mladé Boleslavi, kde měli zápas velmi dobře rozehraný. Po brance Jana Kopice z 29. minuty vedli 1:0, ale po přestávce předvedli domácí dokonalý obrat.

„První poločas byl z naší strany výraznější než ten druhý. Na druhou stranu, když se podívám na průběh, tak hned po té vyrovnávací brance jsme měli stoprocentní gólovou příležitost v malém vápně, kdy jsme nedali šanci, která by se měla proměňovat,“ vrátil se k porážce v Mladé Boleslavi plzeňský trenér Pavel Vrba.

„Měli jsme na výhru. Ale bohužel jsme nevyužili svoje šance, Boleslav ano…,“ doplnil ho plzeňský záložník Jan Kopic, který byl navzdory porážce svého týmu vyhlášen hráčem zápasu.

To zřejmě proto, že Mladá Boleslav rozhodla o svojí výhře až gólem z penalty, kterou v nastaveném čase proměnil Komličenko.

Předcházel jí střet plzeňského gólmana Hrušky s domácím útočníkem Klímou. Ten stihl vystřelit, brankář Viktorie jeho pokus vyrazil a pak došlo ke střetu, který sudí Lerch posoudil i po konzultaci s videem jako pokutový kop.

Přímí účastníci zápasu se k rozhodujícímu okamžiku vyjadřovali zdrženlivě. „Dostat v 90. minutě gól z penalty je hrubá chyba a nemělo by se to stávat,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Pavel Vrba.

„Nevím, jak je to v pravidlech. ale bylo tady video, takže asi správná penalta,“ říkal zase Jan Kopic.

To zkušený obránce David Limberský, jenž k zápasu v den svých 36. narozenin kvůli svalovému zranění nenastoupil, měl jasno. „VAR, jestli tohle je penalta, končím s fotbalem, klauni…“ napsal na instagramu.

Ať už byla nebo ne, sudí Lerch ji odpískal a všechny tři body brali domácí.

A po následné výhře Slavie v Jablonci na ní teď viktoriáni ztrácejí z druhého místa už šest bodů. Třetí je o další čtyři body zpět právě Mladá Boleslav.