Majitelů permanentních vstupenek je v této sezoně přes pět tisíc, uspokojena nebude ani polovina z nich, protože klub má k dispozici 3 335 vstupenek. Z této kvóty půjdou do prodeje fanouškům dvě třetiny vstupenek, protože klub musí uspokojit i sponzory. Přitom mnozí z permanentkářů si mysleli, že mají svoje místo jisté. Jenže pořadatelem finálového zápasu není Viktoria Plzeň, nýbrž Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

„Z tohoto důvodu nelze tento zápas označit jako domácí, nemohou na něj tedy platit permanentní vstupenky. Při distribuci vstupenek pro naše fanoušky musíme vycházet z kvóty, která byla oběma klubům přidělena pořadatelem zápasu,“ informoval na webu Viktorie mluvčí plzeňského klubu Václav Hanzlík. FAČR si navíc pro svoje potřeby rezervovala celou hlavní tribunu, zbytek stadionu si mezi sebe rovnoměrně rozdělí oba kluby. Plzeňská Viktoria bude mít svoje fanoušky umístěné v sektorech za severní brankou a části přilehlé protilehlé tribuny.

„Bohužel jde o počet, kterým v žádném případě nedokážeme pokrýt obrovskou poptávku ze strany našich fanoušků a partnerů. Možnost zakoupit si lístek na finále tak budou mít pouze majitelé permanentních vstupenek na aktuální sezonu 2023/2024. I tak víme, že vzhledem k omezenému počtu se na všechny nedostane, ale jiné řešení při těchto počtech neexistuje,“ doplnil mluvčí klubu.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili Slovácko 4:2 v utkání, které bylo věnováno nedělnímu Dni matek.
FOTO: Zápas se Slováckem byl věnován Dni matek. Podívejte se, jak se fandilo

Cena jedné vstupenky je 690 Kč, prodej bude probíhat pouze on-line na stránkách ticketportal.cz, kde je potřeba mít založený účet a pro nákup bude potřeba zadat číslo permanentky. V rámci jednoho přihlášení bude možné zakoupit maximálně dvě vstupenky oproti dvěma permanentkám. Prodej bude spuštěn v pondělí v pravé poledne.

Podle ohlasů fanoušků Viktorie je už teď patrné velké zklamání, že se na finálový zápas MOL Cupu dostane jen zlomek z nich. „Nejspíš půjdeme s partou kamarádů koukat někam do hospůdky, protože šance dostat se do hlediště je minimální,“ reagoval smířlivě jeden z věrných fanoušků Jaroslav ze Zruče. „Aspoň mám vyřešený problém, jestli stihnu předtím i třetí finále extraligy házenkářů,“ připomněl, že ve stejný den hraje od 15.30 hodin svoje finále i Talent tým Plzeňského kraje s Karvinou.

Plzeňský záložník Pavel Šulc v závěru zápasu se Slováckem zkompletoval hattrick, i díky němu Viktoria Plzeň vyhrála 4:2.
Příběh plzeňského Šulce. Jak se ze spalovače šancí stal elitní kanonýr

„Nedá se nic dělat, holt budeme číhat u počítače, abychom byli mezi nejrychlejšími,“ říkal pro změnu Roman z Tachovska, který je spolu s dalšími členy rodiny majitelem hned několika permanentek. Ale na sociálních sítích nejsou fanoušci plzeňské Viktorie tak smířliví.

„Nečekal jsem, že lístků bude nějak extra moc, ale že to bude až tak málo pro každý tým, to je výsměch všem, FAČR to je banda,“ napsal třeba Kamil Veber na facebookový profil plzeňské Viktorie. „To je totální výsměch,“ doplnil Václav Kuneš.

Mnozí z dalších vyzývají k organizaci velkoplošné projekce někde ve městě. Vyslyší je klub nebo nějaký jiný organizátor?