„Smutná zpráva pro všechny z nás. Navždy nás opustil skvělý fotbalista, kamarád, manžel, táta a velký bojovník. V první řadě bych za celý klub, všechny jeho zaměstnance, hráče i trenéry chtěl vyjádřit upřímnou soustrast Mariánově rodině a všem nejbližším,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Čišovský, kterému bylo loni v listopadu 40 let, už léta bojoval se zákeřnou, nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróra). Na hřišti byl znám tento elegantní stoper také jako houževnatý bojovník a zrovna tak se postavil zákeřné chorobě, jenže ten boj nešel vyhrát…

Plzeňský fotbal tak přichází o jednu z největších osobností poslední desetiletky. Populární Čišo byl na začátku úspěšné dekády, zahrál si v Lize mistrů proti gigantům Barceloně, AC Milán, Manchesteru City či Bayernu Mnichov. Naposledy v červenomodrém dresu nastoupil v březnu 2014, kdy utkání s Libercem nedohrál kvůli problémům s kolenem.

Pár měsíců na to se dozvěděl krutou diagnózu, že trpí ALS.

Adrian Guľa
Liga je rozhodnutá, do Plzně přijíždí Sparta

Poslední léta se Čišovský na veřejnosti už neobjevoval, naposledy napsal emotivní dopis parťákům ze slovenské reprezentační jednadvacítky, když si připomínali účast na olympiádě v Sydney. „I když mi svaly moc dobře moc neslouží, hlava funguje a já můžu vzpomínat na společně strávené roky,“ stálo v něm.

Smutní především manželka Martina a Čišovského tři děti Tina, Maroš a Martin, ale také celá viktoriánská rodina.

FC Viktoria Plzeň uctí památku Mariána Čišovského během nedělního ligového utkání se Spartou Praha. V prostorách Pamětního místa Brány borců zároveň vznikne pietní místo, kde mohou všichni fanoušci zapálit svíčku a připomenout si mimořádného člověka, kterého jsme dnes ztratili.