Západočeši přitom vstoupili do zápasu se španělským gigantem odvážně. A v 9. minutě mohly zaplněné ochozy slavit úvodní branku. Čermák obral ve středu hřiště o míč chybujícího soupeře Realu a předložil ho Patriku Hrošovskému. Slovenský středopolař čechral z levého křídla míč před branku, trefil však jen Nacha, který si málem vstřelil vlastní gól. Courtoise ale od pohromy zachránilo břevno.

V 21. minutě utkání se však skóre už měnilo. A bohužel na hostující straně. Francouzský útočník Karim Benzema si na hranici šestnáctky pohrál s několika bránícími hráči Viktorie a vyškolil i Hrušku, kterého prostřelil přesnou trefou mezi nohy.

Nutno však dodat, že v tu chvíli měl Real hrát už bez stopera Ramose, jehož nešetrnou hru loktem německý sudí Aytekin hrubě přehlédl. A to i přesto, že z faulovaného Milana Havla tekla krev jako ze zápasníka v těžké váze. A o tři minuty později bylo na západě Čech ještě hůř. Rohový kop Kroose usměrnil za záda bezmocného brankáře Viktorie sváteční střelec Casemiro.

V tu chvíli to byl Madrid, který na plzeňském trávníku dominoval. Viktoriáni však šance favorita i s nutnou dávkou štěstí přežili. A poté sami mohli udeřit. Na konci pohledné akce po pravé straně stál obránce Řezník. Pravý bek Viktorie však na poslední chvíli podklouzl a šanci nezužitkoval.

Zápas FC Viktoria U19 s Realem Madrid.
Škoda. Mladé pušky Viktorie dlouho sahaly s Realem po remíze

A tak udeřilo znovu na druhé straně. Třetí branku Realu vstřelil po rohovém kopu a přiťuknutí Balea francouzský snajpr Benzema. Za další dvě minuty po neodpískaném faulu na Čermáka rozvlnil síť Hrušky záložník Realu a reprezentant Walesu Gareth Bale. Nepříznivým výsledkem 0:4 také skončila první půle.

Do druhého dějství vstoupili domácí fotbalisté opět velmi aktivně. Nejprve se drze rval k zakončení útočník Tomáš Chorý, o chvíli později pak pálil nepříjemně Kopic. S oběma pokusy plzeňských hráčů si však Cortouis v brance Realu poradil.

Hostující kouč Solari pak prostřídal sestavu. Ze hřiště odešel stoper Ramos i dvougólový střelec Benzema. Zatímco kapitán Realu odcházel na střídačku za ohlušujícího pískotu tribun, to Benzema za zaslouženého potlesku nadšených diváků. V 67. minutě se měnilo skóre utkání popáté.

Rychlý brejk střídajícího mladíčka Viníciuse Júniora proměnil chytrým lobem Toni Kroos. Hruška se za jeho technickou kulišárnou pouze ohlédl.

Závěr utkání se pak na obou stranách spíše jen dohrával. Viktoriáni se sice snažili, ale pozorná obrana Realu svěřence trenéra Pavla Vrby do šancí příliš nepouštěla. Za zmínku stojí snad jen hlavička Milana Petržely, která však neměla potřebné gólové parametry. V poslední minutě nastavení mohl přidat šestou branku Bale, ale proti byla spojnice branky plzeňského Hrušky. Viktoria tak prohrála s Realem 0:5 a pokud chce hrát na jaře Evropskou ligu, musí ještě pořádně zabojovat.

Nacho Fernández.
Nacho: V Madridu mě zaujal Krmenčík

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (0:4)

Branky: 21. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos. ŽK: 53. Nacho. Rozhodčí: Aytekin – Beitinger, Foltyn (všichni Německo). Diváci: 11 483.

Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Procházka, Hrošovský – Havel (37. Petržela), Čermák (61. Hořava), Kopic – Chorý (79. Řezníček). Trenér: Pavel Vrba.

Real Madrid: Courtois – Odriozola, Ramos (59. Sánchez), Nacho, Reguilón – Kroos (73. Isco), Casemiro, Ceballos – Vázquez, Benzema (62. Vinícius Júnior), Bale. Trenér: Santiago Solari.