K výkonu nové akvizice z Pardubice se po utkání vyjádřil asistent trenéra Viktorie Michala Bílka Pavel Horváth: „Absolvoval s námi jeden trénink na hřišti. Víme, co umí, víme, v čem by se mohl zlepšit. Je to hráč, který byl v Pardubicích hodně produktivní, čehož bychom chtěli využívat. Nicméně pokud bude potřeba, je schopný hrát na obou krajích obrany, což je jeho velká devíza. Uvidíme, jak ho budeme využívat.“

Cadu po svém prvním zápase za Viktorii poskytl rozhovor klubovým sociálním sítím. „Pocity jsou skvělé, cítím se v červenomodrém dresu výborně. Všichni spoluhráči a lidé z týmu říkali, ať hraju v klidu a dodávali mi sebedůvěru, z toho mám velkou radost,“ řekl Cadu.

Po jednom tréninku a poločase jste si připsal první gól. Cítíte se dobře na hřišti s ostatními hráči?

Ano, mám velkou radost z prvního gólu v plzeňském dresu. Všichni mi hned gratulovali a vzali mě mezi sebe.

Cadu (s míčem).Cadu (s míčem).Zdroj: fcv/Jan Kubíček

Jak zvládáte přípravu a možná větší tlak ve středu pole?

Samozřejmě, když hrajete za jeden z největších týmů v Česku, musíte se s větším tlakem vypořádat. To je normální, musíte to vnímat. Ale myslím, že to zvládám dobře. Kluci mi hodně pomáhají.

Jak jste si užil atmosféru? Hráli jste v menším městě, ale přišlo i tak hodně lidí? Můžete to porovnat se svým angažmá v Pardubicích?

Je to samozřejmě úplně jiné. Pardubice jsou zatím menší tým, ale rostou… ale Plzeň je velký klub. Ať přijedeme kamkoliv, fanoušci přijdou. Jsou na mě hodní, protože jsem tu nový, ale dnes jsem si to moc užil.

Takže už se těšíte na velké zápasy v Doosan Areně?

Ano, hodně se těším.

Příprava: FC Viktoria Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 9:0 (2:0).
FOTO: Viktoria sestřelila Slavii, poprvé se trefila brazilská posila Cadu