„Podle mého názoru předvedly oba týmy dobrý výkon,“ říkal trenér Viktorie.

Viktoriáni porazili svého soka díky třem gólům po přestávce 3:0 a v tabulce mu odskočili už na osm bodů.

Za vedoucí Slavií zaostávají stále o šest. A teď ji přivítají doma, zápas 14. kola FORTUNA:LIGY se hraje v neděli od 17 hodin.

Těší vás spíš výsledek, nebo předvedený výkon?

Ono to spolu souvisí, se způsobem hry většinou přichází výsledek.

Do příštího zápasu s vedoucí Slavií půjdete s mankem šesti bodů. Nakolik je to pro vás důležité?

Je samozřejmé, že jsme trošku ve složitější situaci. ale vzpomínám si, že jsme měli náskok mnohem větší a přesto jsme se až do konce ligy třepali, jestli nás někdo nedožene. Soutěž se teprve rozjíždí, jsme teprve v jedné třetině. Ten zápas se Slavii bude hodně důležitý, ale nemyslím si, že rozhodne.

V zápase s Baníkem vstřelil Michael Krmenčík jubilejní 50. ligový gól. Co na jeho počin říkáte?

Těch gólů mohl mít mnohem víc, minimálně osmdesát (úsměv). Ale buďme rádi za těch padesát. Je dobře, že máme útočníka, jenž střílí tolik branek. Zvlášť když po zranění prošel obdobím, které nebylo úplně optimální. My mu věříme a on nám to oplácí vstřelenými góly.

Pod hrotem při absencích zraněných Čermáka s Hořavou nastoupil Kayamba. Byla to vaše jediná volba?

Volili jsme mezi ním a Dominikem Janoškem. Ale Joel už tam nějaké zápasy odehrál, proto padla volba na něho.

Může tam hrát i Christián Herc, který navíc absolvoval povedený sraz se slovenskou jedenadvacítkou. Co mu chybí k tomu, aby dostal šanci i v Plzni?

Pouze obrovská konkurence, která tady je.

Jak to vypadá s hráči, kteří proti Baníku kvůli zranění nehráli. Je možnost, že někdo z nich bude proti Slavii k dispozici?

Čermák s Kovaříkem pravděpodobně ne, tam jsou ta zranění dlouhodobější. Beauguel bral antibiotika, měl angínu. Oba i s Hořavou už trénovali s mužstvem, ale delší dobu chyběli. Proto nebyli nominováni k zápasu s Ostravou.