Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY začíná v 15.30 hodin. A druhou Viktorii čeká pořádně těžký úkol – představí se na hřišti čtvrtého celku tabulky, který doma neztratil v této sezoně ještě ani bod a má na svém stadionu luxusní skóre 21:6.

„Zápasy v Boleslavi jsou vždycky zájímavé. Někdy s větším úspěchem pro nás, jindy pro soupeře,“ prohlásil plzeňský kouč Pavel Vrba. „Obě mužstva ale patří k nejofenzivnějším v lize a uvidíme, kolik branek padne. V každém případě nás čeká těžká zkouška,“ doplnil kouč.

Viktoriánům se navíc v Mladé Boleslavi příliš nedaří. Z posledních čtyř zápasů tam vyhrála jediný. Poslední vzájemný souboj skončil v únoru remízou 1:1, když za domácí vyrovnával čtvrt hodiny před koncem Komličenko z penalty.

A ruský snajpr bude největším nebezpečím pro plzeňské fotbalisty i v neděli. Letos už nasázel soupeřům sedm branek. „Není to ale jen o Komličenkovi, on má skvělý servis. Mužstvo na něj pracuje,“ zdůraznil plzeňský trenér Vrba a vyjmenoval i další důležité hráče soupeře – šestigólového střelce Murise Mešanoviče a tvůrce hry Marka Matějovského.

Ve střehu jsou ale i mladoboleslavští fotbalisté. „Plzeň našla stabilní sestavu, která jí přináší výhry. Je na nás, abychom ji zastavili a navázali jsme na vydařené domácí zápasy,“ prohlásil boleslavský brankář Jan Stejskal. „Zažil jsem poslední remízu 1:1, to byl skvělý zápas. Oba týmy hrají ofenzivně. Myslím, že fanoušci uvidí hodně útočných akcí na obou stranách,“ dodal gólman.

Za Boleslav nenastoupí záložník Pavel Bucha, který tam hostuje právě z Viktorie. Hosté se budou chtít před reprezentační pauzou udržet na vítězné vlně. „Pětkrá vyhráli. Ale my v lize bodujeme naplno a byl bych rád, kdyby to tak pokračovalo,“ doplnil trenér Pavel Vrba. Vyslyší ho jeho svěřenci?