Od posledního ostrého zápasu uplynulo přesně 68 dní.

Slovenský trenér Adrian Guľa poslal na hřiště pokaždé jinou jedenáctku. Proti Dukle se dvakrát trefil už uzdravený Čermák, třetí gól přidal Bucha. Příbram pak viktoriáni porazili po dvou brankách Chorého, po jedné přidali Pernica a mladík Kepl.

„Jsme rádi, že se začalo hrát. Cítil jsem se dobře a za dva góly jsem samozřejmě rád,“ prohlásil po výhře nad Duklou záložník Aleš Čermák.

„Teď to budeme muset ještě poladit, abychom byli dobře připraveni na ligu. Samozřejmě tam dnes byly vidět ještě nějaké chyby,“ pokračoval v hodnocení a také se vyjádřil k restartu letošní sezony FORTUNA:LIGY.

„Tuhle zprávu jsme přijali s nadšením. Neznám hráče, který by nechtěl hrát. Moc se těšíme,“ uvedl Aleš Čermák.

„Jakmile jsme se dozvěděli datum, udělalo nám to všem radost. Víme, na co se připravit a už netrénujeme jen tak zbůhdarma. Těšíme se moc!,“ doplnil ho útočník Tomáš Chorý, jenž nastoupil ve druhém zápase proti Příbrami.

„Hecujeme se na tréninku, ale zápas je něco jiného. A myslím, že jsme hráli dominantně, dávali góly, plnili trenérovy pokyny. Takže musíme být dnes spokojeni,“ dodal autor dvou branek.

„Na hřišti jsem se cítil dobře, góly mi udělaly radost. Měl jsem i další příležitosti. Ale je na čem pracovat, posledních deset minut jsem trochu už tahal nohy,“ přiznal vytáhlý útočník Viktorie.

Ve druhém včerejším utkání si odbyl premiéru v plzeňském dresu argentinský záložník Díaz a ve druhé půli i čerstvé posily Káčer a Kaša.

Ještě důležitější zpráva než výsledky včerejších přípravných zápasů je pro všechny fanoušky ta, že jsou známy termíny prvních dvou kol.

Plzeňská Viktoria bude hrát ve středu 27. května od 20 hodin na Letné proti Spartě. A hned v sobotu pak doma přivítá od 18 hodin Mladou Boleslav. Obě utkání se samozřejmě budou hrát bez přítomnosti diváků, přímé přenosy vysílá 02 TV.

Vikt. Plzeň – Dukla Praha 3:1

Poločas: 2:1. Branky: 10. Bucha, 15.a 64. Čermák – 20. Holík. Sestava: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (73. Hloušek) – Kalvach, Bucha, Čermák – Kayamba, Beauguel, Kopi.

Viktoria Plzeň – Příbram 4:0

Poločas 3:0. Branky:11. Pernica, 24. a 41. Chorý, 50. Kepl. Sestava: Sváček (46. Staněk) – M. Havel, Gabriel (74. Kaša), Pernica, Hloušek (74. Hezoučký) – Hořava (62. Káčer), Díaz, Herc – Kepl (83. B. Havel), Chorý, Kovařík.