Mark Noble, legenda obhájce trofeje West Ham United, nejprve vytáhl lístek se jménem Viktorie Plzeň do skupiny k Dinamu Záhřeb, které do Konferenčí ligy poslala pražská Sparta. Další dva soupeři jsou kazašská Astana a kosovský klub Ballkani, který dokonce hraje na stadionu v Prištině, kde už plzeńští fotbalisté vyřadili ve 2. předkole EKL jiný kosovský klub FC Drita.

„Každý z těch týmů má zkušenosti na evropské scéně. Záhřeb prohrál se Spartou až po boji, zvlášť tam se těším. Pár roků zpátky jsem tam ještě hrál a postoupit jsme nedokázali. Teď he to nová výzva,“ prohlásil plzeňský asistent Marek Bakoš.

„Do Astany nás zase čeká daleká cesta, nebude to jednoduchý soupeř. Také Kosovo už jsme navštívili, přes Dritu jsme postoupili,“ připomněl Bakoš vyrovnané souboje na úvod kvalifikace, kdy rozhodl až Jirka gólem z penalty v nastaveném čase odvety na hřišti soupeře.

„Samozřejmě, že se chceme poprat o postup. Doma nám pomůžou i fanoušci a já věřím, že budeme úspěšní,“ doplnil asistent trenéra Miroslava Koubka.

V tipovačce v plzeňské kabině, která proběhla krátce před losem uspěli nejvíc trenér Koubek, který trefil Astana, brazilský fotbalista Cadu pro změnu uhádl Ballkani.