„Chceme pohár přinést sem do Plzně a je nám jedno, kdo proti nám stojí,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web Marián Zimen, asistent trenéra Adriana Guľy.

Právě pohár je nyní pro Viktorii zřejmě nejschůdnější cestou do Evropské ligy. Ve FORTUNA:LIZE je totiž po 21 kolech až na šestém místě se ztrátou šesti bodů na třetí Slovácko.

Pohárový zápas s Hradcem následuje jen tři dny po ligovém utkání v Brně, ale v tom asistent trenéra nevidí problém. „Pro hráče je lepší, když se v takovém časovém rozmezí hrají zápasy. Máme chuť vyhrávat, a proto se těšíme na toto pohárové utkání,“ potvrdil Marián Zimen.

Těší ho také, že se pomalu vyprazdňuje marodka. V Brně už hrál od začátku Čermák, na posledních pár minut naskočil i Káčer. Hybš s Kovaříkem si po zranění zahráli za béčko přípravu proti rezervě Slavie.

„Je z čeho vybírat, konkurence v týmu se zvyšuje a my z toho máme radost. Mám zprávy, že se jim dařilo, zápas jim chutnal a to je pro nás velmi podstatné,“ potěšilo 44letého rodáka z Trenčína.

Sára Kantnerová vstřelila Dunajské Stredě tři góly, což je její nové střelecké maximum mezi ženami.
Zápas nám nevyšel, smutní Kantnerová po prohře se Slovenkami

S Hradcem Králové se viktoriáni střetli začátkem ledna v zimní přípravě, takže nejde o neznámého soupeře.

„Je to kvalitní soupeř. Mají ambiciózní mužstvo, které chce postoupit do ligy,“ říkal Marián Zimen, jehož tým tehdy vyhrál 5:2. „Hráčům ukážeme na videu prvky, které se tam objevily, ať už pozitivní nebo negativní,“ doplnil plzeňský asistent.

Dá se předpokládat, že oproti sobotnímu zápasu v Brně udělají trenéři určité změny v sestavě, ale Zimen nechtěl prozradit nic konkrétního. „Budeme vycházet z aktuální formy. Nastoupí ti nejsilnější a ostatní budou připraveni do utkání naskočit. Není důležité jen kdo zápas startuje, ale i kdo ho dohrává,“ uzavřel asistent.

V sobotu pak viktoriány čeká ve FORTUNA:LIZE doma zápas s Olomoucí.