„Musíme vyvinout maximální úsilí, abychom hráli evropské soutěže. Jdeme do předkol Ligy mistrů, a pokud by se nám podařilo hrát hlavní soutěž, tak by to bylo nádherné. Připravíme se tak, jak nejlépe budeme umět,a pokusíme se tam dostat,“ prohlásil už dříve plzeňský kouč Michal Bílek.

Teď je na startu letní přípravy na další ročník. A plzeňské fotbalisty čeká hned na konci července dost možná klíčový souboj nadcházejícího ročníku. Pokud totiž ve 2. předkole Ligy mistrů uspějí, budou mít jistou přinejmenším účast ve skupině Evropské konferenční ligy.

V opačném případě budou mít další pokus ve 3. předkole Evropské ligy.

Ale to předbíháme, ve středu je los 2. předkola Ligy mistrůa v osudí jsou zajímavá jména. Třeba Slovan Bratislava, s nímž má Viktoria na úterý 28. června naplánovaný do Dobřan přípravný zápas. Tak snad jim evropský los neudělá škrt v jejich plánech.

Filip Čihák s generálním ředitelem klubu Adolfem Šádkem krátce po podpisu tříleté smlouvy.
Čihák se vrací do Viktorie z Pardubic, kde ho nahradí Míka

Po roce opět mohou narazit na velšský The New Saints, přes který loni postoupili až po divoké přestřelce v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, nebo také na polský Lech Poznaň, kam se po hostování z Plzně vrací Jan Sýkora a hraje tam i Adriel Ba Loua. Ale polský šampion musí nejprve projít přes úvodní předkolo, v němž nebude nasazený. Stejně jako lotyšská Riga s českým fotbalistou Petrem Marešem v sestavě. Ale na rozdíl od slovinského NK Maribor, kde v minulé sezoně hostoval další viktorián Marko Alvir.

Pro fanoušky není nezajímavé, že pro letošní sezonu klub přichystal novinku. Všichni majitelé permanentních vstupenek mají na domácí zápas 2. předkola Ligy mistrů vstup zdarma.

Poprvé na společném tréninku se tým trenéra Michala Bílka sejde ve čtvrtek, i když chybět budou stále ještě reprezentanti.

Bez nich také sehrají čeští mistři v sobotu od 10.30 v Žákavě přípravný zápas proti divizním Klatovům.

V české lize hrál Jan Kliment naposledy za Slovácko, a v prosinci 2020 byl i u vysokého vítězství 4:0 nad plzeňskou Viktorií.
Kdo je nová posila Viktorie? Nejlepší střelec Eura do 21 let