„Takhle nějak by to mělo vypadat,“ pochvaloval si náročný kouč Pavel Vrba. Sám cítil, že takový zápas už potřebovali.

Radost z výhry mu však kalí zranění opor. Už v šesté minutě opustil hřiště Kayamba, po půlhodině hry pak i Krmenčík. Oba mají svalové zranění a budou chybět minimálně příště v Příbrami.

Vrba uznal, že je to nepříjemná komplikace, ale zároveň ho potěšilo, jak situaci zvládli střídající hráči. „Máme vyrovnaný kádr. I když tady možná nejsou až takové hvězdy jako v minulosti, které Plzeň táhly, jsme schopní kohokoliv nahradit,“ potěšilo kouče Viktorie.

Jak by také ne, vždyť střídající hráči Jan Kovařík i Tomáš Chorý si připsali po gólu a navíc každý z nich trefil ještě brankovou konstrukci.

Po téměř dvou letech se v lize střelecky prosadil i David Limberský. „To už je to taková doba?“ naoko se divil zkušený obránce. „Je to super pocit. Já moc gólů nedávám, takže si každého vážíma jsem za něj hrozně rád. Z naší strany to byl výborný výkon – šance, tyčky, čtyři góly… Chtělo by to více takových domácích zápasů,“ dodal David Limberský vážněji.

Zvlášť pro Kovaříka s Chorým to byl důležitý zápas, pohybují se na hraně základní sestavy a plzeňský kouč už po vypadnutí z pohárové Evropy avizoval, že dojde ke zúžení hráčského kádru. „Přestupní termín končí, tuším, 8. září. Všechno se včas dozvíte,“ reagoval Pavel Vrba v neděli.

Podstatnou roli jistě sehraje i zdravotní stav Kayamby s Krmenčíkem, dlouhodobě mimo hru jsou i Ekpai a Hubník. Před reprezentační přestávkou čeká viktoriány už jen sobotní zápasv Příbrami, ten má výkopv 19.30. Potom má liga 14 dnů přestávku, po ní přijede do Plzně v pondělí 16. září Jablonec, hraje se od 18 hodin.