Po pauze přijede do Plzně třetí Jablonec, který na viktoriány ztrácí jediný bod. Hrát se bude v Doosan Areně v pondělí 16. září od 18 hodin.

„Já vítám, že už se teď bude hrát jednou za týden. Už to nebude problém,“ narážel plzeňský kouč Pavel Vrba na to, že jeho svěřenci měli náročný úvod sezony. I kvůli neúspěšné kvalifikaci o evropské poháry poztráceli ve FORTUNA:LIZE nějaké body.

„Když hrajete dva zápasy v týdnu, vlastně netrénujete, máte jen dva tři dny mezi zápasy, ale jen se chystáte na nejbližšího soupeře. Možná tomu nevěříte, ale tak to je, i když jsou hráči dobře trénovaní. Navíc jsou pod velkým tlakem,“ vysvětloval kouč plzeňské Viktorie.

„Vycházelo nám to devět zápasů v devětadvaceti dnech. Ten program na začátku sezony pro nás byl smrtelný,“ doplnil Vrba.

V kvalifikaci o evropské poháry jeho svěřenci bohužel neuspěli, teď už se můžou plně soustředit na českou ligu. A jsou rádi, že před reprezentační přestávkou naskočili na vítěznou vlnu. Po domácí výhře nad Opavou (4:0), teď v neděli uspěli i v Příbrami (2:1).

A všichni doufají, že v podobném rytmu budou pokračovat. „Je to pro nás velká vzpruha. Obecně už si nemůžeme moc dovolit ztrácet body, a to jak venku, tak doma,“ prohlásil v Příbrami záložník Jan Kopic, jenž si teď bude plnit reprezentační povinnosti. Národní tým hraje v Kosovu a Černé Hoře.

A není jediný z viktoriánů, k původně nominovanému Jakubu Brabcovi totiž trenér Jaroslav Šilhavý povolal ještě Michaela Krmenčíka a nováčka Lukáše Kalvacha.