Úřadující mistr a aktuální lídr tabulky FORTUNA:LIGY odehraje na začátku ledna v Čechách dva přípravné zápasy. Termíny i soupeře klub ještě upřesní.

Jedenáctého ledna odletí tým na finální fázi přípravy do Benidormu, kde sehrají viktoriáni tři přípravné zápasy. Do Plzně se vrátí o deset dní později, tedy 21. ledna. O nadcházejícím víkendu pak vstoupí do jarní části ligy domácím duelem s Hradcem Králové.

Fotbalisté Viktorie sice zahájí zimní přípravu 19. prosince, ale již začátkem prosince budou plnit individuální plány a někteří z nich, kteří zmeškali závěr sezony kvůli zranění, zahájí přípravu pod dohledem kondičního trenéra již na začátku měsíce.

Plzeňský obránce Václav Jemelka (na snímku z utkání s baníkem Ostrava) se v úterý podrobil operaci ramena.
Zpráva o stavu zraněných viktoriánů, Jemelka už je po operaci ramena

Trenérský štáb pod vedením Michala Bílka připravil pro hráče dvoufázové tréninky v domácích podmínkách, kdy budou využívat naplno zázemí tréninkového centra v Luční ulici i Doosan Areny. Na Vánoce je v plánu krátké volno, ale mezi svátky se opět bude tvrdě trénovat.

Po posledním ligovém duelu (12. listopadu) s Pardubicemi začala viktoriánům dovolená. Někteří hráči však ještě několik dní zůstávají v péči týmových fyzioterapeutů či lékařů, aby doléčili šrámy, které během podzimu utrpěli.

Obránce Václav Jemelka například podstoupil plánovanou operaci a nyní se již naplno věnuje rekonvalescenci.

Olomoucký útočník Mojmír Chytil na srazu fotbalové reprezentace před přípravnými zápasy s Faerskými ostrovy a v Turecku.
Chytil na reprezentačním srazu promluvil. Rozšíří olomouckou kolonii v Plzni?