„Boleslav potvrdila, že máv ofenzivě velmi šikovné hráče. Dali dva góly, proto berou tři body,“ říkal pak do televizních kamer zklamaný plzeňský trenér Pavel Vrba.

Jeho tým měl totiž zápas velmi dobře rozjetý, ale z parádní první půle a velké převahy vytěžil pouze jednobrankové vedení.

Hned ve druhé minutě se poprvé vytáhl mladý gólman Stejskal, když vyrazil ránu hostujícího Kalvacha. Ve 20. minutě pálil zpoza šestnáctky nad Hořava, vzápětí Kopic možná zbytečně střílel, protože vpravo mu nabíhal osamocený Řezník. Ale po necelé půlhodině hry už šli viktoriáni do vedení, když domácí gólman vytáhl pokus Hořavy jen ke Kopicovi a ten poslal míč do sítě – 0:1.

Ani vedoucí gól hosty nezastavil, dál byli neustále v pohybu a tlačili se před branku soupeře. Dvě minuty nato trefil Kovařík střelou v pádu jen nohu boleslavského brankáře. A když zazdil velkou šanci před půlí i domácí útočník Komličenko, skóre se do poločasu nezměnilo.

Brzy po přestávce udeřila Boleslav, Budinský si ve vápně přehodil míč na levačku  a zakroutil ho do sítě – 1:1.

Prakticky z dalšího útoku si mohli vzít viktoriáni vedení zpět.  Jenže Kovaříkovu hlavičku po Kopicově centru brankář Stejskal vyrazil a následnou ránu Procházky zblokovala obrana na roh.

Potom se střídaly šance na obou stranách a už se pomalu zdálo, že utkání dospěje k dělbě bodů, když domácí kapitán už v nastaveném čase vyslal do brejku Jiřího Klímu a po jeho střetu s gólmanem Hruškou nařídil rozhodčí Lerch penaltu, kterou posvětilo i video. A Komličenko ji bezpečně proměnil – 1:2.

Plzni už potom na zvrat nezbýval čas. A Boleslav se jí tak přiblížila na rozdíl čtyř bodů. „Plzeň i Slavia jsou v lize o parník před ostatními. My jsme teď po sobě zápasy s nimi zvládli a dneska jsme to potvrdili i bodově,“ těšilo kouče Josefa Webera.

FORTUNA:LIGA má teď 14 dní reprezentační přestávku a po ní se fotbalisté Viktorie Plzeň představí dvakrát po sobě doma. Nejprve přivítají v neděli 20. října od 15.30 ostravský Baník. A o týden později hostí od 17 hodin v ligovém šlágru podzimu pražskou Slavii, obhájce titulu a lídra tabulky. První polovinu základní části pak zakončí ve Zlíně.