A není to pro ně neznámé prostředí, i trenér Miroslav Koubek už tady s nimi byl, když před osmi lety chystal tým na boje v Lize mistrů.

I ve středu dopoledne sledoval trénink ostřížím zrakem, po boku se svým asistentem Janem Trousilem, který si teprve zvyká na nové podmínky a teď i na soustředění v Rakousku. „Takový takový luxus jsem nezažil ani jako hráč, ani jako trenér. Užívám si to,“ okomentoval svoje první dny plzeňského angažmá.

Plzeňští fotbalisté vyrazili do Rakouska v prémiové vycházkové kolekci Atheisure od Macronu. Foto: fcv
Viktoriáni nabrali směr Westendorf, formu budou pilovat pod vrcholky Alp

„Pro mě je to jiný svět, co se týká podmínek, hřišť a dalších věcí okolo. Obrovsky si toho vážím, udělám všechno, abych Plzni pomohl k úspěchům. Je to fantastická věc poté, co jsem dělal nějakých sedm let ve Vyškově. Obrovská čest,“ doplnil asistent trenéra Miroslava Koubka.

První muž z trenérské lavičky Plzně se vrací po osmi letech na známé místo. Před osmi lety fotbalisté Viktorie uhráli v Rakousku bezbrankovou remízu s Dynamem Kyjev, ale tenhle zápas byl po půlhodině kvůli silnému dešti předčasně ukončen. Pak porazili ruský FK Ural 3:2, ale podlehli německému Stuttgartu 3:6, když jeden z gólů bundesligového soupeře vstřelil Jan Kliment. Ten teď hájí plzeňské barvy.

Rafiu Durosinmi nastoupil v přípravě proti pražské Dukle s kapitánskou páskou. Zatím potvrzuje pověst střelce. Foto: fcv
Mladík, který pochází z královského rodu, bude dál střílet góly za Viktorii

Při zápasech na rakouském soustředění mívají viktoriáni vždy podporu svých fanoušků a těší se, že tomu tak bude i letos.