„Jasně, že si to to pamatuju,“ pronesl Matěj Vydra bez váhání při nedávném rozhovoru pro Deník.

Na plzeňské straně tehdy byli David Limberský nebo současní asistenti Pavel Horváth s Markem Bakošem, v dresu Baníku zase současný viktorián Radim Řezník.

„Toho si vybavuju. My jsme předtím spolu byli na pokoji na zimním soustředění,“ zalovil v paměti 31letý ofenzivní fotbalista.

Tehdy byl jako mladík čerstvou posilou Baníku, přišel z Jihlavy a hned naskočil do základní sestavy.V Plzni hrál hodinu, potom ho vystřídal slovenský fotbalista Róbert Zeher.

Plzeňský útočník Matěj Vydra v utkání s pražskými Bohemians (1:2).
Vydra se poprvé trefil za Plzeň, ale radost z toho po porážce neměl

„Z mojí strany byl mnohem lepší druhý zápas, to jsme porazili doma Jablonec a já jsem vstřelil dva góly,“ připomněl vítězství Baníku 4:1 na Bazalech. Přitom nastoupil až v 78. minutě za stavu 2:1 a soupeře dorazil dvěma góly.

Do konce ligového ročníku pak přidal další dvě branky, doma Slavii a v Teplicích.

No a pak se Matěj Vydra se vydal dobývat fotbalovou Evropu. V létě 2010 za něho italské Udine zaplatilo sto milionů korun, hrál i v Belgii. Ale nejvíc se proslavil v Anglii, kde odehrál přes sto zápasů v nejvyšší soutěži.

Jenže loni v dubnu si přetrhl zkřížený vaz v kolenia teď zkouší restarovat svoji kariéru v Plzni. Minule dal jako střídající hráč Jablonci dva góly. Jak se se mu povede v neděli v Ostravě?

Fotbalista Matěj Vydra v dresu plzeňské Viktorie
Anglie pro mě vždycky byla číslem jedna. Lidi tam fotbal žerou, říká Vydra