„V záložní řadě máme aktuálně opravdu velkou konkurenci a Dominikovo herní vytížení nebylo takové. Shodli jsme se, že hostování v Baníku Ostrava bude v tuto chvíli nejlepším možným řešením pro obě strany. Přeji mu, aby podával kvalitní výkony,“ okomentoval odchod účastníka loňského Eura do 21 let Adolf Šádek, generální ředitel a majitel plzeňské Viktorie.

O Dominika Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," řekl Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje. 

| Video: Youtube

"Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ řekl Dominik Janošek.

Do plzeňské Viktorie přestoupil už v červenci 2018 ze Slovácka, kde následně ještě rok hostoval. Jarní část ročníku 2019/2020 zahájil v modro-červeném dresu, nastoupil i do předkol evropských pohárů proti Olympiakosu Pireus a Antverpám. Ale postupně místo v sestavě ztratil a v zimě pak odešel na hostování do Mladé Boleslavi, kde působil i v první polovině následující sezony. Potom se i kvůli větším hernímu vytížení před Eurem do 21 let přesunul do Zlína.

Na březnovém Euru ve Slovinsku byl v základu jen při remíze 1:1 s domácím celkem, v dalších dvou zápasech vždy jen střídal v závěru. Aktuální sezonu zahájil i kvůli zranění Lukáše Kalvacha základní sestavě Viktorie Plzeň, ale po jeho uzdravení z ní vypadl. Naposledy v Českých Budějovicích už se nevešel ani na lavičku, den předtím skóroval v přípravě za béčko.