„Nabídka Viktorky mě hodně potěšila a neváhal jsem ani chvilku. Jdu do velkého klubu, který pravidelně hraje evropské poháry a má ty nejvyšší ambice. Je to pro mě další krok v kariéře a obrovská výzva,“ prohlásil krátce po podpisu smlouvy 21letý útočník z Toga, který prošel mládežnickým týmy francouzského AJ Auxerre.

Na začátku této přestoupil do druholigového Vyškova, v jehož dresu dal ve druhé lize v 16 zápasech devět branek a připsal si čtyři asistence.

„Jde o typologicky velmi zajímavého hráče. Jsem rád, že jeho příchod podařilo dotáhnout,“ uvedl k čerstvému transferu Daniel Kolář, sportovní ředitel klubu. „Ve Vyškově předváděl vynikající výkony a nyní by na ně měl navázat i v našem dresu,“ doplnil Kolář.

Podle informací Deníku bude připravený nastoupit s číslem 93 na dresu už k sobotnímu zápasu 22. kola FORTUNA:LIGY se Zlínem, které má v Doosan Areně výkop v 18 hodin.

Naopak na soupisku pro Evropskou konferenční ligu už dopsán být nemůže.

Metsoko je po Cheicku Souarém a Sampsonu Dwehovi třetím fotbalistou, který přišel na západ Čech z druholigového Vyškova. „Věříme, že i díky tomu, že se v kabině setká se svým bývalými spoluhráči, se rychleji aklimatizuje v našem týmu,“ dodal sportovní ředitel Viktorie.