„Podobné chování je naprosto nepochopitelné a nepřijatelné, nelze ho žádným způsobem omluvit. Chceme dát jasně najevo, že tyto činy na náš stadion nepatří a nebudeme je tolerovat. Poškozuje to celý klub a všechny slušné fanoušky, kterých je na tribunách po celém stadionu drtivá většina. Připravují chorea, starají se o skvělou atmosféru a pak je vše zastíněno několika jednotlivci,“ zlobil se generální ředitel klubu Adolf Šádek s tím, že podobné chování do plzeňské Doosan Areny nepatří.

„Zvažujeme ve spolupráci s právním oddělením klubu další kroky. Ve hře je samozřejmě i vymáhání vzniklé škody po zmíněné trojici a případné další exemplární potrestání. Chceme dát jasně najevo, že nic podobného se nesmí opakovat,“ vysvětloval mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Pochod fanoušků fotbalové Viktorie Plzeň na zápas se Servette Ženeva.
OBRAZEM: Fanoušci Plzně pochodovali na stadion, pak si užili historický postup

Jednání této trojice, jejichž identitu policie zná, odsoudili ostatní fanoušci na sociálních sítích hned po zápase i při následném osobním jednání. „Máme zpětnou vazbu a všichni toto jednání odsoudili a nechápali ho,“ potvrdil i mluvčí klubu.

„Apelujeme tedy znovu na všechny, aby nám v této činnosti byli nápomocni a podmínka zůstala jen na papíře a už jsme nikdy nemuseli řešit uzavírání tribun či celého stadionu,“ doplnil Hanzlík.

Uzavření některého ze sektorů, případně celého stadionu by mělo fatální následky i na samotné hráče.

„Neumím si vůbec představit, že bychom se při takto velkých zápasech museli obejít bez části publika. Vždyť to, že jsme se dostali takhle daleko v Konferenční lize, je naše společná zásluha, naši fanoušci na tom mají obrovský podíl. Vždy za námi stáli a byli nám oporou. Věřím, že se nic podobného nebude opakovat,“ apeloval na fanoušky za kabinu kapitán týmu Lukáš Hejda.

Dnes od 9 hodin tedy může začít prodej vstupenek na čtvrtfinále Konferenční ligy s Fiorentinou, přednostní právo nákupu mají tradičně majitelé permanentek.