Kádr pro přípravu
Brankáři: Aleš Hruška, Jindřich Staněk, Marián Tvrdoň.
Obránci: Milan Havel, Lukáš Hejda, Matěj Hybš, Filip Kaša, Josef Koželuh, Luděk Pernica, Šimon Gabriel, Jakub Brabec.
Záložníci: Adriel Ba Loua, Pavel Bucha, Aleš Čermák, Šimon Falta, Miroslav Káčer, Lukáš Kalvach, Joel Kayamba, Jan Kopic, Jan Kovařík, Ondřej Mihálik, Pavel Šulc, Jhon Mosquera, Michal Hlavatý, Marko Alvir, Dominik Janošek, Modou NDiaye, Ondřej Pachlopník, Adam Alexandr, Dominik Kříž
Úočníci: Jean-David Beauguel, Lukáš Matějka, Tomáš Chorý.

„Má od klubu svolení k jednání o novém angažmá,“ potvrdil včera Václav Hanzlík, mluvčí plzeňské Viktorie.

Ondrášek začal na západě Čech famózně, v prvních čtyrech ligových zápasech se třikrát zapsal mezi střelce, jenže pak už se trefil jen v lednu v Ostravě (1:0) a v květnu při přestřelce s Příbramí (3:3).

Ze sestavy ho vytlačil francouzský forvard Beauguel, na něhož trenér Bílek sázel i při angažmá ve Zlíně. Z hostování v belgickém Waregemu se navíc vrací dlouhán Tomáš Chorý.

A na Odráška nezbylo místo. Ani samotný útočník se netají tím, že by zase rád zkusil zahraniční angažmá. jenže Wisla Krakov, kde je nově i explzeňský trenér Adrian Guľa sáhla nakonec po Klimentovi ze Slovácka.

Ondrášek má údajně z Polska i jiné nabídky, probleskla také zpráva o zájmu FCSB Bukurešť. Vše je teď otázka, za jakou sumu bude Viktoria útočníka, kterého kupovala za 12 milionů korun ochotna pustit. Jisté je, že by ráda ušetřila i na jeho platu, který je nejvyšší ze současného kádru.

Plzeňský útočník Zdeněk Ondrášek překonává ostravského gólmana Jana Laštůvku.
Devět zápasů bez gólu? Já to nepočítám, říkal Ondrášek

Podobně jako Ondrášek je na tom i další zkušený hráč, obránce Radim Řezník, jenž na jaře hostoval v Mladé Boleslavi. V Plzni už o jeho služby nemají zájem.

Klub už se dříve rozloučil s Limberským a Hořavou. Smlouva skončila také Ekpaiovi, o něhož se údajně zajímá Slavia, a Hlouškovi.

To je zatím vše, co se týče kolonky odchodů.

Přípravu, která začíná o víkendu funkčními testy, nezahájí ani reprezentant Brabec. A chybět bude i další stoper Míka, jenž se zotavuje po operaci kolena.

Příchodů je mnohem více a je tedy jasné, že se kádr bude v průběhu přípravy zužovat.

S předstihem klub oznámil příchod Jhona Mosquery z Liberce, včera dotáhl také hostování Ondřeje Pachlopníka z Brna. Dále bude Viktoria zkoušet slovenského brankáře Mariána Tvrdoně, jenž naposledy působil v druholigovém Ústí a senegalského záložníka Modou NDiaye z Táborska. Z Vyšehradu přicházejí mladí záložníci Adam Alexandr, jenž prošel dorostem Sparty, a Dominik Kříž, který je odchovancem Brna. V lize si zahrál 10 zápasů za Příbram.

No a hned šest hráčů se vrací z hostování – především stoper Pernica (Brno) a útočník Chorý (Waregem, Belg.), ale také mladíci Hlavatý (Pardubice), Gabriel (Teplice), Janošek (Zlín) a chorvatský fotbalista Alvir (České Budějovice).