„Jsme rádi, že je Jindra zdravý a zpátky v brance, rozhodli jsme se tak asi tři dny zpátky. Podstoupil určité fyzické testy a je v pořádku,“ uvedl před výkopem plzeňský asistent Marek Bakoš.

Už v týdnu před zápasem dostala brankářská jednička Viktorie od lékařů svolení, že může jít do boje. Konečné rozhodnutí tak bylo na něm samotném, samozřejmě po konzultaci s plzeňskými trenéry. A opět se ukázalo, že 27letý gólman se zkušenostmi z Anglie i české reprezentace je tvrdá nátura, když se rozhodl nastoupit. Chránit ho bude speciální helma, kterou mu poslal z Londýna plzeňský rosák Petr Čech, jenž v ní chytal Premier League po zranění hlavy.

Staněk chyběl v plzeňské brance téměř měsíc, 8. října musel střídat v 77. minutě po ostrém zákroku kolenem do oblasti krku od jabloneckého forvarda Václava Drchala. Chvilku byl i bez sebe, ale když opouštěl Doosan Arenu, už kynul směrem k fanoušků. V nemocnici však tentokrát zůstal delší čas na pozorování, protože podruhé v krátké době utrpěl otřes mozku. Předtím to bylo po střetu se spoluhráčem Sampsonem Dwehem v 17. minutě utkání s Pardubicemi (24. září).

Plzeňští fotbalisté budou i v pražském edenu spoléhat na podporu svých fanoušků.
Po dvou porážkách potřebuje Viktoria v lize zabrat, ale jede na Slavii

„Jsem v pořádku, ale od tréninku si po domluvě s lékaři nechám krátkou pauzu, abych se dal stoprocentně do kupy a mohl do toho zase dávat maximum,“ vzkázal později z nemocnice Staněk fanouškům.

V obou případech, kdy pro zranění střídal, šel za něho do branky Marián Tvrdoň a záskok zvládl, viktoriáni obě zmíněná utkání dovedli k vítězství. Ale pak se slovenskému gólmanovi v plzeňských službách nepovedl ligový zápas v Liberci (0:3) a tak si v následném utkání Konferenční ligy odbyl ostrý křest ohněm v chorvatském Záhřebu 18letý mladík Viktor Baier.

Branku nedostal a i díky němu Plzeň vyhrála 1:0, to doma v lize s Karvinou už inkasoval (0:1). Ne, že by za gól mohl, ale zápas v bouřlivé, mnohdy až nenávistné atmosféře v pražském Edenu by na něho byla asi příliš. I proto padla volba, že do branky půjde zkušenější Jindřich Staněk. Pro něho to je zvláštní návrat do Edenu. Při posledním utkání na Slavii v nadstavbě o titul střídal po čtvrthodině hry hraněného Tvrdoně.

Marně se zlobil plzeňský útočník Tomáš Chorý, jeho gól po intervenci VAR neplatil. Plzni se nezdály jiné souboje.
Viktoria podala protest proti výkonu rozhodčích v zápase Karvinou