„Naším jednoznačným úkolem je přes Hlučín postoupit,“ potvrdil plzeňský trenér Michal Bílek před cestou na sever Moravy, kam se vydali viktoriáni už den před zápasem.

„Zároveň upozorňuju, že nečekám žádný lehký zápas, spíše naopak. Opět se musíme dobře připravit, nic nepodcenit a tento duel zvládnout,“ doplnil kouč Viktorie před utkáním s druhým týmem Moravskoslezské fotbalové ligy, v níž má sok na kontě tři vítězství v řadě.

I v domácím poháru už se Hlučín postaral o jedno překvapení, když si postup do 3. kola vybojoval přes druholigovou Líšeň (2:0). Předtím vyřadil ještě Bohumín (3:0) a Krnov (7:0). Zatím tedy ještě ani jednou neinkasoval.

Ani pro plzeňské fotbalisty to není neznámý soupeř, za posledních šest let tam hrají v poháru už potřetí. Předchozí dva výjezdy pro ně byly úspěšné, v roce 2016 tam vyhráli 7:0 a před třemi lety 3:1.

„Máme široký kádr a je potřeba zátěž trochu rozložit. Věřím, že všichni hráči jsou připraveni a ti, kteří nastoupí, odvedou dobrý výkon,“ připustil trenér Bílek možné změny v sestavě.

Lucie Drozdová při utkání Evropské ligy proti LC Brühl.
Házenkářka Drozdová se učí od Stellnerové a sní o zahraničí