A do té vstoupí ve 2. předkole i plzeňská Viktoria. Hrát se bude 25. nebo 26.srpna, tentokrát výjimečně jen na jeden zápas. Kdo bude mít výhodu domácího prostředí, určí los a ten je už v pondělí ve švýcarském Nyonu.

A viktoriáni už delší dobu znají okruh možných soupeřů. Protože budou díky koeficientu z předchozích sezon nasazení, vyhnou se tak Besiktasi Istanbul, s nímž měli v roce 2010 obnovenou premiéru mezi evropskou smetánkou, a Rapidu Vídeň.

„Prosadit se znovu v pohárové Evropě je teď náš další cíl,“ prohlásil po skončení minulé sezony slovenský kouč v plzeňských službách Adrian Guľa.

Teď tedy stojí na začátku cesty, která povede buď na jih (PAOK Soluň, Lokomotiva Záhřeb) nebo na západ (AZ Alkmaar).

A každá z těchto destinací je pro plzeňský klub něčím zajímavá. Před rokem viktoriány z boje o Ligu mistrů vyřadil Olympiakos Pireus, který přepustil řecký titul po letech konkurentovi ze Soluně. Letos se na mistrovský trůn vrátil a viktoriánům může postavit PAOK.

Mistrovství České republiky v atletice v Plzni 2020
Atletická Škoda získala deset medailí. Hvězdou mistrovství ČR byla Suchá

Z Alkmaaru zase přišel do Plzně po nepříliš vydařeném angažmá v nizozemské lize záložník Ondřej Mihálik, který teď svoje hostování změnil v přestup, Viktorii se upsal na další tři roky.

No a Lokomotiva Záhřeb? Většina hráčů ze současného kádru Viktorie má jistě stále ještě v živé paměti vyřazení s konkurečním Dinamem v Evropské lize v únoru 2018.

Pokud by plzeňští fotbalisté ve 2. předkole Ligy mistrů uspěli, budou mít jistotu, že si zahrají minimálně základní skupinu Evropské ligy, a navíc budou dál ve hře o Champions League.

V opačném případě se přesunou do kvalifikace o Evropskou ligu.

Tak kterého z těchto soupeřů si přát na úvod bojů v pohárové Evropě?