Oba už jsou po operaci, klub na to reagoval angažováním 21letého liberijského obránce Sampsona Dweha, který přichází zatím na testy z Vyškova.

„Už jsem po operaci, vše proběhlo v pořádku a chtěl bych poděkovat lékařům. Teď se začnu věnovat poctivě rekonvalescenci, abych byl Viktorce zase co nejdříve k dispozici,“ vzkázal fanouškům Milan Havel z Fakultní nemocnice Plzeň.

„Chtěl bych poděkovat za podporu, kterou mi vyjadřují,“ doplnil 28letý obránce, který ještě ve středu přispěl dvěma góly k vítězství nad druholigovým Táborskem (8:2). Ale den na to si na tréninku utrhl achilovku a bude tak plzeňské Viktorii chybět několik měsíců. Určitě tak nestihne kvalifikaci Evropské konferenční ligy.

Dva góly plzeňské Viktorie vstřelil v přípravném utkání s Táborskem záložník Jan Kopic.
Plzeňská Viktoria nasázela Táborsku osm gólů, ale po přestávce dva dostala

Pro třetí tým minulého ročníku FORTUNA:LIGY je to další nepříjemná ztráta, neboť už v závěru jara se zranil další zkušený zadák, stoper Luděk Pernica. Ten je v rekovalescenci po operaci kolena, ani on ještě týmu na hřišti nepomůže.

Ze středečního přípravného zápasu odešel v 85. minutě s bolestivou grimasou a zraněným ramenem mladý stoper Čihák. Ten se vrátil z hostování v Hradci Králové a měl zabojovat v mateřském klubu o místo v sestavě, ale i on se hned ve čtvrtek podrobil operaci.

A tak klub reagoval a z Vyškova přivedl na testy obránce Sampsona Dweha, který se hned zapojil do přípravy a zasáhne i do sobotního zápasu s Chrudimí. Za jeho příchodem stojí nový plzeňský asistent trenéra Jan Trousil, jenž se s liberijským mladíkem zná ze společného působení v druholigovém Vyškově. Tam přišel reprezentant Libérie loni po zisku titulu z klubu LPC Oilers z Monrovie.

Václav Jemelka v přípravném utkání s Duklou Praha, které fotbalisté Viktorie Plzeň v sobotu vyhráli 2:0.
Trenér Koubek je ras na kondici, tvrdí obránce Viktorie Jemelka

Viktoria by měl také brzy prodloužit smlouvu se zkušeným obráncem Radimem Řezníkem, který už nastoupil do všech tří přípravných utkání, což je jasné znamení, že s ním v Plzni počítají.

Poslední zápas před odjezdem do Rakouska sehrají viktoriáni v sobotu od 11 hodin ve Městě Touškově proti druholigové Chrudimi.