Čtyřiadvacetiletý stoper Viktorie nasbíral za dva roky v Pardubicích cenné zkušenosti, po návratu na západ Čech v létě 2023 si brzy vybojoval místo v základní jedenáctce a postupem času se stal klíčovým mužem plzeňské obrany. Což neuniklo vedení klubu, které s Hranáčem v pátek prodloužilo smlouvu až do léta 2027.

„Každý zápas si tady neskutečně užívám, vnímám podporu fanoušků a jsem šťastný, že mi klub nyní dal takovou důvěru. Nebylo o čem přemýšlet, jsem tady šťastný,“ řekl klubovému webu Robin Hranáč.

Robin Hranáč na soustředění ve španělském Benidormu.
Mám radši moře než hory. Co na sebe ještě prozradil fotbalista Hranáč?

Mladý stoper prošel mládežnickou akademií Viktorie a zahrál si juniorskou Ligu mistrů. „Vždy když jsem šel z tréninku v Luční ulici a procházel kolem Doosan Areny, snil jsem o tom, že v ní jednou budu moct hrát. Chodil jsem i podávat míče při zápasech áčka. A teď můžu být u toho, což je pro mě něco fantastického,“ svěřil se.

Podle sportovního ředitele Viktorie Daniel Koláře Hranáč každým zápasem prokazuje své obrovské kvality. „I přes svůj nízký věk se stal důležitým stavebním kamenem týmu. Navíc je velmi pokorný a neustále se zlepšuje. Pokud bude i nadále takto pokračovat, určitě má šanci zabojovat i o reprezentaci, což bychom mu všichni přáli. Navíc je skvělým vzorem a dobrým příkladem pro mladé hráče z akademie, jeho cesta do prvního týmu pro ně může být velkou motivací,“ uvedl Kolář.

Robin Hranáč po příletu do gruzínského Batumi.
Mladík Hranáč se chystá na Euro, pak se chce poprat o místo ve Viktorii